Jump to content

Riba smrdi od glave :(


zerjav

Preporučene objave

Poštovani ,

Predsjednik Uprave i glavni izvršni direktor

T-Hrvatskog Telekoma ,Ivica Mudrinić , dao je intervju koji je objavljen u Obzoru 15.3.2008 godine .

Na jedno od pitanja je besramno odgovorio :

 

" Nikada nisam ####o , no uvijek mi je bila pepeljara u uredu , i suradnici su imali tu slobodu .

Osobno sam tolerantan prema pušaćima , nije mi palo na pamet da to zabranjujem i na sastancima je bilo dopušteno . "

 

 

Već i ptičice na grani cvrkuću da je prema Zakonu o zaštiti na radu poslodavac dužan prikladnim mjerama provoditi zaštitu nepušača od

djelovanja duhanskog dima.

Zabranjeno je pušenje na radnim sastancima, a također je zabranjeno pušenje u radnim prostorijama i prostorima, osim onih u kojima

poslodavac iznimno utvrdi da je pušenje dozvoljeno, o čemu u takvoj prostoriji mora biti istaknut znak mjesta za pušenje.

 

Iz gore navedenog je svakome jasno da je poštovani gospodin I.M. priznao da ne poštuje pravnu državu i njezine zakone :(

Molim pravne mahere da mi , za početak , odgovore na par pitanja :

 

1.Intervju je autoriziran , pa da li je to priznanje dovoljno za prekršajno kažnjavanje ?

 

2.Ako je na zadimljenim radnim sastancima bila prisutna trudnica , može li tužiti odgovornu osobu , HT-Hrvatske telekomunikacije d.d. i

Deutsche Telekom AG u čijem je pretežnom vlasništvu d.d., a za narušavanja svojega zdravlja i zdravlja još nerođenog djeteta ?

 

Svima čestitam Svjetski dan zdravlja i želim odlično zdravlje :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Svakako može biti dokaz

2. Takva tužba ne bi prošla jer treba dokazati nastupanje oštećenja zdravlja.

 

Sviđa mi se razina odgovornosti koju razvijate, ali osim prekršajne odgovornosti milim da ga i u "najluđim" zemljama (pout Californije) ne bi osudili za naknadu štete zbog prisustvovanja pušenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Utjerivaczakona ,

zahvaljujem Vam na trudu oko davanja odgovora na moja dva pitanja :)

 

Malo me muči Vaš odgovor na drugo pitanje , a u kome naglašavate da treba dokazati nastupanje oštećenja zdravlja.

 

Znanstveno je dokazana štetnost aktivnog i pasivnog udisanja cigaretnog dima ne samo trudnice nego i njezinog nerođenog djeteta.

Zbog zaštite zdravlja zaposlenih nepušaća zabranjeno je pušenje u poslovnim prostorima .

Na temelju te dvije nepobitne činjenice , po meni je evidentno ugrožavanje zdravlja iako još nisu nastupila dokaziva zdravstvena oštećenja .

Žalosno je da to nije dovoljno za prolazak tužbe :(

 

Želim Vam čist zrak, vodu i okoliš , te nadasve odlično zdravlje :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija