Jump to content

Povrat poreza Mup ?


tragac

Preporučene objave

Danas počinju prve isplate povrata poreza u cijeloj RH.Ako misliš šta će bit vezano za isplate prekovremenih najbolje zovni povjerenika sindikata koji ima najsvježije vijesti.Trebali su o tome pregovarat sindikati i Min.financija ali nisam nigdje pročitao da su išta riješili a mislim i da neće moći.Trebali bi opt tužit da MUP plati jer nije na vrijeme poslao PK za te godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kao što sam nekad prije napisao pod nickom ''tragac'' pa se nešto s tim likom desilo ???? u poreznoj čekaju pravilnik koji trebaju donijeti neke više institucije a kako djelatnicinma Mupa-a nije frka za novce i ne žure.

Kaže meni teta u poreznoj '' rok nam je do kraja godine'' tako dragi djelatnici Mup-a za božić 2008.god. mogla bi kapnut lovica za skijanje :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Kao što sam nekad prije napisao pod nickom ''tragac'' pa se nešto s tim likom desilo ???? u poreznoj čekaju pravilnik koji trebaju donijeti neke više institucije a kako djelatnicinma Mupa-a nije frka za novce i ne žure.

Kaže meni teta u poreznoj '' rok nam je do kraja godine'' tako dragi djelatnici Mup-a za božić 2008.god. mogla bi kapnut lovica za skijanje :-D

 

Da li za skijanje ili za skije ili kao božičnica, ili kao nadoknada ili kao dodatak, dragom bogu svejedno samo da sjedne. U vezi pravilnika, koje bi to bile više institucije koje donose pravilnik, a isti bi trebao biti vezan na zakon koji kaže da se previše uplačen porez mora vratiti. Količinski je to uplačen porez po 35% .

Budem i ja pitao malo svoje tete u poreznoj pa se javim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mislim, toliko muke samo da ostane više novaca u državnoj kasi.

Pa nek plate kaj moraju a ako neće onda budu i sudske troškove plačali, mislim da to ne treba poreznoj, mislim da su oni bar malo pametniji i da budu izbjegli sudske troškove tako da nam plate kaj moraju i kvitac, osim toga to nije niti 1/10 novaca potrošenih uzaludno na kojekakve druge stvari :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam rješenje i nisam dobio taj povrat po ident. 3 gdje sam imao za dobiti višak uplaćenog poreza negdje oko 21000 kn. Reče mi čovjek iz porezne da je Min. financija MIŠLJENJA kako su sve isplate po sudskim presudama konačne i da nema naknadnih isplata, odnosno dobili smo tužbe i to je to, zarva, nema povrata poreza (????). Isto tako mi je rekao da se to "mišljenje" od predavanja prijave povrata poreza do donošenja rješenja zasigurno neće mijenjati te da po dobivanju rješenja (gdje neće biti uračunato potraživanje po ident. 3)obavezno napišem prigovor gdje ću se pozvati na te članke po ZUP-u. MUP je to uredno platio a Min. financija je to trebalo vratiti. Nije mi jasno kako nečije mišljenje može biti jače od Zakona, podzakonskog akta ili uredbe/pravilnika. Netko krivo misli. Eto, to je moje iskustvo kako sam ja prošao osobno. Ali neću stati na tome, ne dam im 21000 kn. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče povrata poreza za djelatnike MUP-a za 2007.godinu, danas sam zvao od svoje porezne ispostave do središnjeg ureda, ma neznam više na koje sve brojeve i na kraju kaže meni gospođa na jednom od telefona kratko i jasno "nije to tako jednostavno i biti ćete na vrijeme obavješteni o svemu" :misli: dobro je da sam to čuo sad znam puno više :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, al meni je čovjek u poreznoj (viši referent) to zaračunao po ident. 3 i normalno unio u poreznu prijavu za 2007. godinu tak da je ispao navedeni iznos. Sad me zanima, pošto sam dobio rješenje o porezu na dohodak za 2007 (i gdje piše da sam im dužan 260 kn, :tuzan: )i gdje nema tog iznosa kojeg potražujem, da li ima smisla i potrebe (pošto je to potraživano a nije priznato) pisati žalbu na to rješenje. Ne samo meni nego i dručim dečkima je uzeta porezna prijava i obrađena na takav način s tim ident. Opet sam čuo da negdje porezne ispostave uopće nisu htjele zaprimati ovakve prijave. Ajde molio bi ako netko zna što činiti - žaliti se ili čekati. Da se radi o par sto kuna okrenuo bih glavu na drugu stranu i boli me neka stvar. A ovako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nije nula više. Imao sam negdje oko 20 000 kn prekovremenih sati i oko 77 000 kn 50% veće plaće poradi rada na PPDS, sve utuženo i obadvije parnice dobivene, lova naplaćena ovrhom i sa zateznim kamatama :frajer:. Ne sjećam se točno iznosa koji je uplaćen (a idiot nisam kopirao obrasce)al je mastan iznos. Jbte, to mi je skoro novi krov na kući!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam dobio oko 32000 + toliko kamata i oko 8000 kn u II mirovinski stup.Nisam sada tražio povrat jer su zavlačili na sve strane,moja PU ti je gora od bangladeša.Šta misliš da li će se samo tužbom moći naplatiti povrat i oni koji nisu zatražili jer prosto ne vjerujem da bi morala porezna vratit lovu kad oni nisu krivi već MUP jer nam nisu dostavili papire o uplati poreza tj.nisu ni mogli kad ga te godine nisu ni uplatili.Ja sam lovu dobio 2004 a mislm 2006 da su mi uplatili za mirovinsko(tužio sam 2001).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi koji smo predali možda imamo neke šanse (valjda, možda????). Pričao mi je kolega iz interventne iz Siska da mu u poreznoj uopće nisu htjeli zaprimiti zahtjev za povrat poreza gdje je ID3 bio obračunat, niti su htjeli zaprimiti zahtjev za obnovu postupka. Jednostavno su ga otpušili. Nemam pojma, koga god da pitam nitko ne može reći ništa konkretno. Ja ću napisati žalbu i iskoristit sve pravne mogućnosti. Pa ako ne ide milom, ići će silom (sudom). Trebali bi mi 3 mjeseca usred ljeta raspizditi bijeli štrajk na nivou države pa nek se hebu. Drže nas kao potrošni matrijal, otpad, nužno zlo koje svaka država mora imati. Ali to je već malo off topic.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam bio na kavici sa jednim predstojnikom iz jedne regionalne porezne uprave, pa smo između ostalog razgovarali i o ovoj temi.

 

Kaže da glede "identifikatora 3" ima više mogućih rješenja, čekaju naputak iz Središnjeg ureda Porezne uprave koji još nisu dobili.

 

Napomenuo je da ima prijedloga da se za utuženi period uvećaju plaće temeljem dosuđenih presuda. Na taj način pojedinci bi prešli mjesečne cenzuse za primanje dječijih doplataka i sličnih stvari tako da ih ne bi imali pravo primanja, te bi se moglo postaviti pitanje povratka tih primanja. To bi nekima bio BUMERANG, takoda od povrata ne bi bilo ništa. Napomenuo je da je to samo jedan od prijedloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam pričao sa nekim ljudima iz Porezne i vele mi da, bez obzira na moju žalbu, ili će priznati svima ili nikome te da neće biti pojedinačnih priznavanja (tipa ono, ko je predao dobit će a ko nije ko te šljivi). No, još se nisu usaglasili o modelu isplate (mislim da nemaju para, da imaju novca model bi se odmah našao - cash only) tako da mi ova opcija "Sretan Božić" ima više smisla. Isto tako mi je rečeno da su sindikati nešto povukli i počeli tiskati Min. financija (vjerovatno mašu tužbama) tako da nam izgleda preostaje samo čekanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija