Jump to content

pismo upravitelju


očajna

Preporučene objave

pozdrav svima koji ovo čitaju.

imam malo neobično pitanje.

naime, moj je suprug u zatvoru. htjela bih da ga se preseli u kaznionicu otvorenog tipa i zbog njega jer bi to psihički lakše podnio (ambijent, slobodni vikendi,...) i zbog djeteta (godinu i po starosti), jer joj je ovo jako teško razdoblje i na taj način bi ga mogla i češće viđati, teško joj je kad ga odvode u ćeliju, plače za njim.

htjela bih pisati upravitelju zatvora i trebam pomoć kako da to napišem??

i ako znate možda još neki način da ga se preseli??

Unaprijed hvala na odgovorima!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemamo odvjetnika. svi su nas do sad, a imali smo ih 5, izigrali i prodali za veću lovu.

to ti je tako danas jer živimo u korumpiranoj državi u kojoj se sve vrti oko novca. na žalost!!!!!

optužen je za snimanje maloljetne osobe, kojoj je falilo mjesec dana do punoljetnosti. mada je bila njezina riječ protiv njezine.

ma uglavnom nepravedno je optužen, ali sad je gotovo. njezini su imali više para i to ti je to!

moguće je preseljenje, zadnji nam je odvjetnik rekao da moramo nekog potplatit, ali ja bi probala legalno.

treba mi neka forma pisma, savjet kako da to napišem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O premještaju u blaže uvjete izvršavanja kazne ne odlučuje upravitelj već Središnji ured u Zagrebu. Upravitelj jedino može odobiriti premješta u blaže uvjete unutar iste kaznionice ili zatvora.

Prijedlog podnosi upravitelj, koji ima zakonsku obvezu razmatranja premještaja nakon pola izdržane kazne, a nakon toga svakih 6 mjeseci.

Dakle, premještaj u kaznionicu otvorenog tipa (u RH Valtura) ovisi o tome koliki dio kazne je izdržan i hoće li Središnji ured usvojiti upraviteljev zahtjev.

U praksi je običaj (stupnjevanja), iz zatvorenog odjela zatvorenik prvo ide na poluotovreni pa tek onda na otvoreni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija