Jump to content

Muči me ovo !!


PRAVEDNIK

Preporučene objave

Da skratim, sa bakom živim u stanu nakon mamine smrti 15 godina.Baka mi je darovno ostavila taj stan prije 5 godina.

 

Baka je sada jako bolesna , a ima 2 sina, koja nisu nikada brinula o njoj!. Baka osim stana nema drugih nekretnina.

Djeca su se sada nešto uzjogunila pošto vide da je bako svakim danom sve lošije. Stan sam prepisao na sebe i imam vlasnički list već 5 godina.

 

Što me očekuje! Što ako traže nužni dio.? Ima li neki rok za potražnju istoga ? Imaml li budučnosti u tom stanu i sa tom nekretninom?

 

Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje , koji će eto izgubiti dragocijeno vrijeme, da mi pomognu sa savjetom !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sinovi imaju pravo tražiti nužni dio ako iza bake dobe vrijednost manju od njihovog nužnog dijela, a to je 1/ u vašem slučaju.

Isto tako imaju pravo tražiti da se stan uračuna u vaš nasljedni dio, pa tako de facto vi ćete u ostavinskom postupku dobiti manje nego oni.

Ali, ako se doista o baki brinete već duži niz godina, napravite s bakom ugovor o dosmrtnom uzdržavanju, tj. pretvorite darovni ugovor u ugovor o dosmrtnom uzdržavanju. Tako ćete biti sigurni, jer iz takvih ugovora nitko ne može tražiti nužne dijelove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da skratim, sa bakom živim u stanu nakon mamine smrti 15 godina.Baka mi je darovno ostavila taj stan prije 5 godina.

 

Baka je sada jako bolesna , a ima 2 sina, koja nisu nikada brinula o njoj!. Baka osim stana nema drugih nekretnina.

Djeca su se sada nešto uzjogunila pošto vide da je bako svakim danom sve lošije. Stan sam prepisao na sebe i imam vlasnički list već 5 godina.

 

Što me očekuje! Što ako traže nužni dio.? Ima li neki rok za potražnju istoga ? Imaml li budučnosti u tom stanu i sa tom nekretninom?

 

Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje , koji će eto izgubiti dragocijeno vrijeme, da mi pomognu sa savjetom !!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

 

 

Na sve ovo se desio u biti novi problem. Ja sam se upisao nakon darovnoga ugovora i održavam stan i plačam režije i sve ostalo, ali nemam nikakav ugovor o doživotnom uzdržavanju i sada izgleda da se netko nakon bakine smrti samo dođe i traži pravo na 1 trečinu. Samo tako !

Stan sam naravno i otkupio svojim novcem, ali u bakino ime i poslije darovnim.

 

Molio bih za dobronamjerni savjet, kako da se sada osiguram da mi ne vise na vratu oni koji po meni i baki to ne zaslužuju. Ako napravimo ugovor o doživotnom što on mjenja , ako sam več upisan kao vlasnik. Da raskidamo darovni i idemo na ugovor, ne znam da li bi jadna baka to doživjela.

Ima li kakav ugovor koji se eventualno da dodati na neki sud koji bi me zaštitio.U stilu unuk se brine i materijalno i fizički oko bake i darovana mu je prije 5 godina nekretnina......

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija