Jump to content

Molim pomoć.Obavjest o počinjenom prometnom prekršaju.


revoltirani

Preporučene objave

Dobio sam obavjest o počinjenom prometnom prekršaju prekoračenje brzine od prije godinu dana.Trebamposlati podatke osobe koja jeupravljala vozilom u trnutku prekršaja?Jel nisu oni trebali zaustaviti vozilo u prekršaju i utvrditi identitet osobe.Vozilo je na mene ali se služe svi koji stignu,zašto im je trebala godina dana.Šta da napravim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

revoltirani je napisao:

Dobio sam obavjest o počinjenom prometnom prekršaju prekoračenje brzine od prije godinu dana.Trebamposlati podatke osobe koja jeupravljala vozilom u trnutku prekršaja?Jel nisu oni trebali zaustaviti vozilo u prekršaju i utvrditi identitet osobe.Vozilo je na mene ali se služe svi koji stignu,zašto im je trebala godina dana.Šta da napravim?

 

Kada je točno napravljen prekršaj? Što ste konkretno dobili?Što piše?Prekršajni nalog,poziv na sud,opišite malo,?Malo ste dali informacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

revoltirani je napisao:

Dobio sam obavjest o počinjenom prometnom prekršaju prekoračenje brzine od prije godinu dana.Trebamposlati podatke osobe koja jeupravljala vozilom u trnutku prekršaja?Jel nisu oni trebali zaustaviti vozilo u prekršaju i utvrditi identitet osobe.Vozilo je na mene ali se služe svi koji stignu,zašto im je trebala godina dana.Šta da napravim?

 

Poštovani,

 

obzirom da je vaše vozilo vjerojatno smiljeno pri prekoračenju brzine automatskim uređajem, a pretpostavljam da se vozilo vodi na Vas ili možda Vašu tvrtku, policija Vam je poslala obavijest da dostavite podatke o osobi koja je taj i taj dan u toliko sati upravljala Vašim vozilom. Vi lijepo napišite u toj obavijesti ime i ostale podatke osobe koja je vozila i neka tu osobu prekršajno gone i naplate kaznu.

 

No, ni za živu glavi i niti u kojem slučaju nemojte naći podatke u telefonskom imeniku neke osobe iz neke novonastale zemlje, npr. Kosova i navesti te podatke u obavijesti jer će vas u tom slučaju prekršajno goniti za davanje nevjerodostojnih podataka a u slučaju Vašeg prigovora na to nadležni Sud će odbaciti prekršajnu prijavu protiv Vas jer ste dostavili podatke, a u slučaju da Sud odluči pozvati tu osobu diplomatskim putem (jer se radi o drugoj državi) postoji veeeelika mogućnost da dođe do zastare i na taj način će počinitelj tog beskrupuloznog prekršaja prekoračenja brzine ostati nekažnjen.

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije godinu dana???

 

Pa, svaka čast ako se sjećate.

 

Slika?

 

Slika nije dokaz o počinjenom prekršaju perkoračenja brzine, već da je vaše vozilo bilo ispred fotoaparata uređaja za mjerenje brzine ili nekog drugog.

 

Meni su poslali dopis nakon više od mjesec dana od navodnog prekršaja da kažem tko je bio u vozilu tada i tada, te da je vozilo zatečeno u prekršaju po članku tom i tom ZSPC-a (sve se odvijalo prije više od godinu dana)

 

Odgovorio sam im da se nesjećam (u stvari se radi o mojoj supruzi, ali ću nastaviti u prvom licu) niti da li je vozilo bilo u prometu, a kako vozilo koristi cijela obitelj, da ih molim da dostave sliku pa da pokušamo ustvrditi tko je vozio.

 

Naravno, policija je odustala od progona za prekoračenje brzine, ali je napisala prijavu za 2000.00 Kn za nedavanje vjerodostojnog podatka tko je vozilom upravljao za vrijeme počinjenja prekršaja.

 

Dakle, naravno, kod prekršajnog suca se pojavila i slika. Sliku prvi put vidim sada, te su, da su htjeli, mogli poslati sliku kada su tražili podatke, pa bi otpalo ovih 2000.00 Kn.

 

Ali, da ponovim, kako prekršaj nije pravomoćno dokazan niti priznat od počinitelja, definitivno otpada 2000.00 Kn.

 

Vjerodostojan podatak? Recite samo da se ne sjećate, jer ste tu u ulozi svjedoka (policija od vas traži svjedočanstvo), a ni po kojem zakonu vas ne mogu natjerati da se sjetite. Dakle, tako otpada da niste namjerno dali vjerodostojan podatak, već da ga niste mogli dati jer se ne sjećate.

 

Ono što je interesantno u mom slučaju, policija se nije ni potrudila dati prave dokaze o počinjenju prekršaja prebrze vožnje, a to bi bilo:

 

- izmjerena brzina

- brzina sa odbijenom sigurnosnom tolerancijom prema Pravilniku

- dokaz o ograničenju na mjestu mjerenja (mora se na slici vidjeti znak, ili priložiti vjerodostojan dokument o postojanju ograničenja, ako je niže od općeg)

- broj radara i broj umjerenja, te broj licence policijskog djelatnika koji je rada postavio i podesio

- pa sada može i slika

 

I tko pametan bi išao u borbu protiv ovakve prijave?

 

A ne, idu oni po 2000 kuna za našeg minisra i državu

 

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija