Jump to content

koje si nacionalnosti ???!!!


pan

Preporučene objave

Pitanje za razmišljanje:

Dođeš napraviti neku ispravu, upisati se u školu, klub i slično i slijede pitanja:

1. bla bla

2. bla bla

3. ime oca (roditelja)

4. nacionalnost.

 

Poznanik se predstavio kao KINEZ, i to su mu i upisali u njegove podatke. Radi se o jednom ministarstvu. Kako netko utvrđuje nacionalnost.....DNK, pa onda sam ja vjerovatno mješavina Vizigota, Ilira, Slavena, Turaka, Francuza......i svih drugih koji su u posljednjih 1400 godina "brijali" po lijepoj našoj!!!!!!!!!!

 

Ime oca- roditelja pitaju samo na području bivše juge i u rusiji. Stranci na takvo pitanje reagiraju sa "šta će vama toi, ili Pa on je umro.....".

 

Rasprava: Šta nekome treba nacionalnost i ime roditelja, i dali se to planira ukinuti kao pitanje u školama, fakultetima, kod zapošljavanja, izrade putovnice, osobne iskaznice......

Koje je Vaše mišljenje ??

P.S. Da ne krenemo u krive vode ja sam HRVAT, nisam pripadnik stranaka(čitaj nisam komunjara).....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo primjera za informiranje:

 

Na francuskom se drzavljanstvo kaze - nationalité

a nacionalnost prevodimo kao - appartenance éthnique

iliti etnicka pripadnost.

 

Drzavljanstvo je upisano u rodnom listu a etnicka pripadnost nije. Prilikom upisivanje u skole itd... trazi se drzavaljanstvo i nitko ne pita za etnicku pripadnost.

 

Da bi netko mogao postati francuski drzavni sluzbenik treba imati francusko drzavljanstvo, ali moze imati i jos neko drugo.

 

Razgranicenja izmedju nacionalne i etnicke pripadnosti predmetom su mnogih razlicitih socioloskih promisljanja...

 

To be continued...

:-D:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve veze stranačka pripadnost ima s nacionalnosti?

Zašto bi netko trebao biti komunjara, ako je pripadnik neke stranke?

Ova pitanja izvedena iz gornjih zaključaka su korito kojima teku krive vode.:palacdolje:

 

Zašto se izjašnjavamo o nacionalnoj pripadnosti? A kako bi pripadnici nacionalnih manjina osigurali svoja Ustavom zajamčena prava kad se o svojoj pripadnosti ne bi mogli izjasniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija