Jump to content

Nejasnoće u vezi porodiljne naknade


Maxich

Preporučene objave

Bila sam jučer u HZZO- u i službenica mi je rekla da mi 4. mjesec 2008. ne ulazi u prosjek jer mi se plaća isplaćuje u tekućem mjesecu za prethodni mjesec i prekrižila ga je. Nije mi jasno zašto je to prekrižila jer sam radila1., 2., 3., 4. mjesec i dio 5. mjeseca u kojem sam krenula na porodiljni.

 

Ako se 5. mj. ne računa, jer sam tada išla na porodiljni, zašto se ne računa barem 4. mj. koji je isplaćen u cijelosti još u 5. mjesecu? Zadnja uplata plaće na tekući račun je uplata u 6.mj. za dio 5. mjeseca.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema: http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=6&Tekst2ID=173&Show=563 , Rodiljna se naknada za prvih šest mjeseci određuje od osnovice koju čini prosječna svota plaće koja je osiguranici isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu. Pritom nije bitno za koji mjesec se isplaćuje plaća nego u kojem je mjesecu isplaćena.

 

Je li legalno da HZZO barata datumom u kojem je bila zadnja uplata? Prema mojem slučaju, gore opisanom, ispada da sam radila 3, a ne 4 mjeseca. Zašto mi se u prosjek ne računaju sve 4 plaće prije mjeseca u kojem je nastupio porodiljni, samo zbog toga što mi firma isplaćuje plaću dan kasnije? Postoji li zakonska caka pa da se to nekako sredi? Jer, nije mi isto dobivati 500 ili 1000 kn mjesečno više od minimalca koji dobiva i netko tko je nezaposlen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HZZO u ovom slučaju ne barata ničim iz razloga kojeg sama gore navodiš, a u biti to ne vidiš, naime nije bitno koliko si radila, već je bitno koliko imaš isplaćenih plaća......pa ti se obzirom na ovo navedeno ne ni ne može uzeti u obzir ono što nije isplaćeno.......

 

koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena koja je osiguranici isplaćena .............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija