Jump to content

nasljeđivanje bratovog kredita


luuna1

Preporučene objave

Nedavno mi je preminuo brat koji nije bio oženjen i nije imao djecu. Nasljednici smo majka i ja, a nslijedili smo samo automobil. Brat je nekoliko mjeseci prije smrti digao kredit koji je uredno podmirivao. Banka se nije osigurala jamcem, hipotekom ili policom. Uskoro je ostavinska rasprava pa me zanima moram li ja, kao jedini nasljednik (mama se odriče svoga dijela), vraćati bratov kredit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

poslije smrti moje majke naslijedila sam svu njenu imovinu.

U raspravi se nije spominjala grobnica njenog pokojnog oca.

Ostali nasljednici su grobnicu u upravi groblja ubilježili

kao svoju i obvezali se plaćati grobnu naknadu. Bilo je to još

1985.godine. Borila sam se za svoj dio grobnice koji mi pripada kao nasljednici jedne od njegovih kćeri. Dana 29.05.08. dobila sam rješenje po kojem i ja postajem jednom od nasljednica spomenute grobnice. Istog dana dobila sam i račun

datiran 31.01.08.za sve zaostatke koji de facto nisu uopće bili plaćeni od onih koji su sve ove godine figuriali kao nasljednici. Račun sam vratila poduzeću zaduženom za groblje, s napomenom kako ja ne mogu i neću plaćati tuđe dugove,već one koji su nastali datumom mog uvoda u posjed. Odgovoreno mi je kako nisam u pravu i da moram platiti sve zaostatke na jednake dijelove. Konsultirala sam i odvjetnika koji mi je dao za pravo, ali bih isto željela čuti i vaše mišljenje da bih znala

zasigurno što mi je dalje činiti.

Zahvaljujem na odgovoru. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija