Jump to content

Posebni dio - pomoć molim!


Miri7

Preporučene objave

Dragi kolege molim Vašu pomoć!

Dobila sam poziv za ispit - posebni dio - javna nabava - zanima me da li je netko već polagao taj dio i što su izvori za učenje, u uredbi su još uvijek navedeni stari zakon i uredbe - svaka pomoć i po gledu pitanja iz općeg dijela je i više nego dobrodošla.

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege!

Ima li možda netko skriptu za poseban dio državnog sručnog ispita iz upravnog područja financija? Ima li možda netko skriptirano: Zakon o bankama, Zakon o Hrvatskoj narodnoj banci, Zakon o osiguranju, Zakon o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga, Zakon o tržištu vrijednosnih papira, Carinski zakon, Zakon o javnoj nabavi, Zakon o računovodstvu, Međunarodni računovodstveni standardi... ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Ovisno koja je stručna sprema. Ja sam polagala 30.01. i pitanja su uglavnom iz zakona o PDV-u, porezu na dohodak i dobit. U mojoj grupi pitanja su bila: ispravak pretporeza, amortizacija, vrste dohotka, tko su obveznici PDV-a, Porez po odbitku, tko mora podnjeti godišnju poreznu prijavu. Što je carinska tarifa, zadaci HNB-a, Što je platna bilanca, Jamstveni i temeljni kapital banke. Uglavnom pita na primjerima i ako zapneš pomogne. Mislim da sam sva pitanja napisala pod temom posebni dio čini mi se da je tema otvorena 06.02. pa pogledajte tamo. Inače ja sam VSS dipl.ekonomist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mlad73 je napisao:

Ovisno koja je stručna sprema. Ja sam polagala 30.01. i pitanja su uglavnom iz zakona o PDV-u, porezu na dohodak i dobit. U mojoj grupi pitanja su bila: ispravak pretporeza, amortizacija, vrste dohotka, tko su obveznici PDV-a, Porez po odbitku, tko mora podnjeti godišnju poreznu prijavu. Što je carinska tarifa, zadaci HNB-a, Što je platna bilanca, Jamstveni i temeljni kapital banke. Uglavnom pita na primjerima i ako zapneš pomogne. Mislim da sam sva pitanja napisala pod temom posebni dio čini mi se da je tema otvorena 06.02. pa pogledajte tamo. Inače ja sam VSS dipl.ekonomist.

 

Fala na odgovoru, zaboravio napisati da je VŠS ekonomist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija