Jump to content

Dug prema Tcom-u


mikimaus

Preporučene objave

prije pet godina ostao sam dužan T comu oko 3000 tsuće kuna.u tom razdoblju su mi poslali samo opemenu o dugovanju i ništa više.prije 2 mjeseca sam slučajno pogleda taj dug koji iznosi 11.000 kuna ,navodno sa suckim troškovima i javnin bilježnikom.sljeeće pitanje moje:dali se mogu naplatit ili postoji zastara,još jedna napomena nikad me nisu tražili niti mi išta poslali osim te opomene stare 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikimaus je napisao:

prije pet godina ostao sam dužan T comu oko 3000 tsuće kuna.u tom razdoblju su mi poslali samo opemenu o dugovanju i ništa više.prije 2 mjeseca sam slučajno pogleda taj dug koji iznosi 11.000 kuna ,navodno sa suckim troškovima i javnin bilježnikom.sljeeće pitanje moje:dali se mogu naplatit ili postoji zastara,još jedna napomena nikad me nisu tražili niti mi išta poslali osim te opomene stare 5 godina.

 

nikad nisi primio rješenje o ovrsi, odnosno presudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikimaus je napisao:

nikada niti su me tražili

 

trebala ti je biti dostavljena presuda (u to vrijeme javni bilježnici još nisu preuzeli ovrhe) i pružena mogućnost da uložiš žalbu na presudu. ako nije, onda je došlo do povrede tvojih prava.

btw, kako si saznao da ti je dug narastao na 11.000,00 kn? možda sud jednostavno još nije dostavio presudu. znam, godine su prošle ali i to se događa. jer ako ti nije dostavio presudu, nisi ni dužan platiti, jer presuda nije pravomoćna.

 

OSIM ako se sam nisi odrekao žalbe na ročištu i tada sud nije dužan dostaviti presudu i presuda odmah postaje pravomoćna.

 

kao što postaje pravomoćna u sporovima male vrijednosti (do 5,000,00 kn) ako nisi na OBJAVLJENU presudu (na čijoj si objavi bio nazočan) uložio žalbu u roku 15 dana (tada ti je sud nije bio dužan dostaviti ali te bio DUŽAN POUČITI o tvom pravu da nakon objave podneseš žalbu).

 

Bilo bi dobro znati jesi li uopće bio na ročištu i kakav sadržaj zapisnika si potpisao, ako si potpisao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam frenda koji radi u tcoma pa mi je preko matčnog broja reko i vidijo sam,ali sam mu reka da je to puno godina i da je to zastarilo on mi je odgovorijo da nema zastare na to.ali me je napomenuo kao da ima ali da ne mogu koristit više njihove usluge dok dug ne bude podmiren.koliko tu ima istine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikimaus je napisao:

imam frenda koji radi u tcoma pa mi je preko matčnog broja reko i vidijo sam,ali sam mu reka da je to puno godina i da je to zastarilo on mi je odgovorijo da nema zastare na to.ali me je napomenuo kao da ima ali da ne mogu koristit više njihove usluge dok dug ne bude podmiren.koliko tu ima istine.

 

U tom slučaju je nastupila zastara. Ako nakon isteka godine dana od dana dospijeća računa TCom ne ustane s tužbom, nastupa zastara njihovih potraživanja. Prema tome, nemaš brige, bolje rečeno - nemaš duga :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija