Jump to content

uvoz starijeg vozila


strasilo

Preporučene objave

Ako sam u zemlji europske unije kupio vozilo starijeg datuma proizvodnje i uvezao ga u Hrvatsku, plativši carinu i porez, a to vozilo se po našem zakonu više kod nas ne može registrirati niti homologirati, jesam li pri tome prekršio bilo kakav zakon ?

 

Odnosno mogu li legalno uvesti starije vozilo za koje znam da ne mogu registrirati, ali mi je potrebno za dijelove ?!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fizičke osobe mogu u RH uvesti predmete za vlastite potrebe, odnosno za potrebe svog domaćinstva. Analogno tome u koliko uvažate rezervne djelove za vozilo, prduvjet je da takvo vozilo već posjedujete ( dokaz prometna dozvola, knjižica vozila).

U koliko ste uspjeli ocariniti vozilo bez homologacije, vi osobno niste počinili nikakav prekršaj, ali je upitan carinik koji vam je to omogućio.

Posljedica za vas može biti jedino u kolikio se ode u naknadnu kontrolu sukladno carinskom zakonu, pa vam se naloži jedno od carinskih postupaka s robom kao na primjer vraćanje robe u inozemstvo. :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija