Jump to content

uvid u dokumentaciju javnog natječaja


schuba

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori na sljedeće:

Prijavila sam se na natječaj fakulteta za nastavno zvanje i radno mjesto. Dobila sam obavijest da nism primljena. Imam li pravo (i po kojem aktu) uvid u dokumentaciju primljenog kandidata i koji je rok za prigovor. Također, da li su dužni dati na uvid i ocjenu stručnog povjerenstva. Proučavala sam Statut sveučiliošta i fakulteta, ali nisam našla.

Molim za hitnost!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

schuba je napisao:

Molim da mi netko odgovori na sljedeće:

Prijavila sam se na natječaj fakulteta za nastavno zvanje i radno mjesto. Dobila sam obavijest da nism primljena. Imam li pravo (i po kojem aktu) uvid u dokumentaciju primljenog kandidata i koji je rok za prigovor. Također, da li su dužni dati na uvid i ocjenu stručnog povjerenstva. Proučavala sam Statut sveučiliošta i fakulteta, ali nisam našla.

Molim za hitnost!

 

Poslao sam ti PP.

 

Btw, jesi dobila obrazloženje? Odnosno što piše u obrazloženju zašto je na natječaju pobijedio baš kandidat koji je izabran?

 

jesi imala uvjete za izbor u zvanje? za izbor u koje zvanje i na koje radno mjesto si se natjecala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Btw, ako me znanje ne vara, kod izbora u nastavno zvanje moraš dobiti pozitivnu ocjenu stručnog povjerenstva, pa matičnog odbora, pa, ako se prvi put biraš u zvanje, odraditi nastupno predavanje, i onda tek dobiti potvrdu visoke škole?

 

Ovo je procedura (ako se ne varam) kod izbora na visokim učilištima na kojima se izvode stručni studiji, tj. 3-godišnji studijski programi.

 

Je li kod tebe to bilo u pitanju ili se izbor vršio na fakultetu u okviru sveučilišta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ispunjavala sam sve uvjete Rektorskog zbora. Naslovno zvanje sam dobila jos prije, kad je bio drugi natjecaj bez radnog mjesta, što sam bila dobila od matičnog povjerenstva.

Nisam dobila obrazloženje, ni mišljenje stručnog povjerenstva, ni pouku o pravnom lijeku, običnu, "golu" obavijest. ja ću u svakom slučaju tražiti uvid u dokumentaciju (imam razloga sumnjati u istinitost podataka izabranog kandidata, ali bez obzira na to, samo bih željela znati na koji ću se zakon pozvati (je li to takon o radu, javnim službenicima, ili što), da odmah sigurno nastupim, jer su oko toga natječaja silne mućke i kuhinje, traje već 7 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači, na fakultetu je, kad govoriš o primijeni uvjeta Rektorskog zbora..

 

btw, "Obavijest" (ako je tako nazvan taj dokument) se ne može smatrati rješenjem kojeg donosi ovlašteno tijelo odnosno fakultet.

 

E sad.. ti bi uvid trebala pravdati pravnim interesom, ako to već nije predviđeno aktima Fakulteta. Ja stvarno ne znam postoji li neka konkretna odredba konkretnog zakona na koju bi se mogla pozvati.

 

Čitam da si imala izbor u naslovno bwz radnog mjesta, a imaš li ti potrebnu normu sati predavanja odrađenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pitanja za one koji mogu odgovoriti:

1. koja je razlika izmedju upravnog spora i gradjenske tuzbe, nakon neuvazavanja prigovora na rezultat javnog natjecaja za radno mjesto na fekultetu?

2. kolike su sudske pristojbe i troskovi u oba slucaja?

3. kolike su odvjetnicke tarife (pisanje podensaka, izlasci na sud i ostalo)?

4. moze li se i gdje dobit besplatna pravna pomoc?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija