Jump to content

Pričuva i kredit


tamonegdje

Preporučene objave

Pozdrav,

Naš upravitelj želi dići kredit od 160.000,00 eura.

U odluci stanara stoji: podizanje pričuve na 3 kn radi podizanja stambenog kredita. To je izglasano sa 61 % suvlasnika.

U Zakonu o vlasništvu stoji da je za kredit(izvanredni posao) potrebno 100 % potpisa suvlasnika.

Da li sam u obvezi plaćanja povečane pričuve radi kredita,

kad je to izglasalo samo 61 % suvlasnika?

Svaka pomoć dobrodošla.

 

Ako treba mogu i detaljnije obrazložiti.

To sam predao inspektoratu, ali od njih ni glasa već 2 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Upravitelj prijeti da će nas neplatiše povećanja tužiti (uredno plaćamo normalnu pričuvu).

Inspektorat još ništa!.

 

Da li ima netko primjere gdje je upravitelj izgubio parnicu,ona shema: mi ga plaćamo i nemože nas tužiti -sukob interesa i kršenje još nekih zakona (pročitao u novinama).

 

Svaka pomoć dobrodošla.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Eto stigla ovrha za neplaćanje povećanja za kredit. Odluka 3 suvlasnika (koji ne plaćaju povećanje)da damo prigovor, te da idemo na sud. Već je krajnje vrijeme da se neko suoči sa kretenom od upravitelja.

Usput pitanje, kako treba izgledati prigovor? Da li trebamo obrazlagati situaciju, ili da za to čekamo sud. Neka špranca prigovora?

 

ODGOVOR INSPEKTORATA:

U svim sporovima vezano za upravljanje nadležan je sud.

Isto tako napravljen je nadzor te je inspektorat utvrdio nezakonitu uporabu računalnih programa, te je podnesen optužni prijedlog kod Prekršajnog suda u Puli protiv Kany doo i odgovorne osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vama ne ništa koristi prijava zbog nezakonite uporabe računalnog programa.

 

kao suvlasnik zgrade tražite u banci kreditoru potrebitu dokumentaciju koja se odnosi na namjenu kredita.

 

a da podnesete i vi kaznenu prijavu, Općinskom državnom odvjetništvu ,protiv upravitelja zbog zlouporabe položaja.

 

provjerite u gruntovnici da nije možda upisana hipoteka na zgradi a time i na vašem stanu.(izvadite novi vlasnički list)

 

u žalbi na rješenje o ovrsi navesti da u cijelosti osporavate potraživanja ovrhovoditelja uz kratko navođenje činjenica .

ovrhovoditelj će biti upučen na parnični postupaki da u parnici potražuje "dugovanje" .

na sudu će morati opravdati dizanje kredita i svrhu istog.

 

160.000,00 eura ?

dali se to radi o mamutici u Zagrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zgrada je u Puli 15 katova.(upraviteljeva žena je suvlasnik u toj istoj zgradi)

 

Upravo sam se vratio iz udruge potrošaća, i oni kažu da dignemo kaznenu prijavu.

Osim toga oni su nešto pokrenuli radi nelegalne tržišne utakmice, jer svojim ilegalnim kreditima druge upravitelje koji rade po zakonu stavljaju u neravnopravan položaj.

 

Kreditor je stambena štedionica, a jamac je račun pričuve i tvrtka upravitelja, a valjda i 30 suvlasnika koje je upravitelj obmanuo i potpisali su kredit u stamb. štedionici.

Zgrada nije upisane u zemljišne knjige(postoji samo knjiga položenih ugovora), nije ni etažirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam slucajno predstavnik stanara pa mogu nesto reci.koliko je meni poznato za uzimanje kredita je potrebna nadpolovicna vecina.to mi je cak i logicno jer ima mnogo starih zgrada koje treba renovirati, to su uglavnom veliki iznosi ali je potrebna obnova i nemoze par nezadovoljnih stanara blokirati radove za koje je potrebno dici kredit.i jos da se nadovezem na cijenu vase pricuve, mislim da 3 kn po kvadratu stvarno nije puno (kod nas je primjerice 4 kn i u planu je rast)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

>mgrbic

Upravitelj Castrum u Puli već par puta u Glasu Istre(lokalnim novinama) govori da po zakonu ako jedan suvlasnik ne potpiše oni ne mogu dignuti kredit. Kredit je izvanredan posao i zahtjeva 100% suglasnosti za izvanredne poslove, a 51% za redovne poslove.

Da je upravitelj dignuo kredit za sanaciju fasade gdje treba sanirati trebalo bi 51 %, ali za obnovu cijele fasade (kao u našem slučaju) kroz kredit od 10 godina treba 100%.

Ja ne blokiram radove, ali popravljati krov 5 puta u mjesec dana je neodgovorno trošenje novca od pričuve.

Slika krova iznutra

>bovu

svi stanari koji otkupljuju stanove (od '94)u ratama imaju već hipoteku na stanu. U tome je caka da kod ovog kredita jamac je račun pričuve?! i račun upravitelja u banci, gdje su svi računi koje on ima na upravljanju podračuni računa upravitelja. Zato i on može biti jamac tako velikom kreditu jer tu su sredstva svih zgrada na upravljanju, a ne samo sredstva njegovog računa koji ima temeljni kapital 20.000 kuna, što nas vraća na stanje prije '98 i Zakona o vlasništvu.

(troškovi kredita su ogromni, prvo ide postotak na kredit 1%, zatim troškovi otvaranja stambene štednje na 50 računa, pa zatvaranja nakon 5 god. štednje, pa onda nije dignuo kredit nego se ide opet na štednju u stambenoj štedionici da bi dobili 160.000 eura, znači opet troškovi otvaranja i zatvaranja te vrste štednje u što je ulupano preko 30.000 kn. itd...)Uređuje se samo desni ulaz--Slika fasade

 

Slike SHREKA

SHREK 2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Samo da dam update, pripremno ročište je 18.01.2010 na Općinskom u Puli, već sam poslao odgovor na tužbu.

 

U međuvremenu je u NN ( Narodne novine, 83/2008 od 16.07.2008) izašla jako zanimljiva ustavna odluka o primjeni prijelaznih odredbi Zakona o vlasništvu, što uvelike ide meni u korist jer zgrada nije etažirana i upisana u zemljišne knjige.

Čujemo se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Samo da dam update, pripremno ročište je 18.01.2010 na Općinskom u Puli, već sam poslao odgovor na tužbu.

 

U međuvremenu je u NN ( Narodne novine, 83/2008 od 16.07.2008) izašla jako zanimljiva ustavna odluka o primjeni prijelaznih odredbi Zakona o vlasništvu, što uvelike ide meni u korist jer zgrada nije etažirana i upisana u zemljišne knjige.

Čujemo se.

 

kako se stvar završila - taman ste stali na najinteresantnijem dijelu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija