Jump to content

vozačka i alkohol


Vana1

Preporučene objave

Pomoć!

Prije 6 dana me zaustavila policija tj.dva presretača.Nikakav prekršaj nisam napravila, vozila normalno, vezana,čekala na semaforu da se upali zeleno.I tako on me zaustavi i ja napušem 1,32 tj 1,22.Oduzeo mi vozačku na 8 dana i rekao mi da obavezno pišem prigovor.Nije mi dao nikakav prekršajni nalog na nikakav iznos već samo zapisnik i papir o oduzimanju vozačke.Vidila sam na internetu da za tu količinu alkohola u krvi je 2000 kn, 2 kaznena boda i oduzimanje vozačke na 3 mjeseca.Ili može biti još gore?? Pisat ću prigovor, naravno.Doduše, prigovor tek pišem kad mi dođe od suda rješenje,jel tako? Jer nisam dobila nikakav prekršajni nalog.Molim za savjet.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam je ovo pitanje poprilično glupo.Postoji razlog zašto tražim savjet jer nema teorije da sam toliko napuhala od 3 stock kole prema tome mislim da je jasno kao dan da očito nešto ne štima.A moje pitanje se odnosilo na posljedice za mene na tu količinu alkohola koju je aparat pokazao,a ne na držanje prodika od nekoga tko očito nije stručan.Ako to ne znate, niste trebali ni komentirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam je ovo pitanje poprilično glupo.Postoji razlog zašto tražim savjet jer nema teorije da sam toliko napuhala od 3 stock kole prema tome mislim da je jasno kao dan da očito nešto ne štima.A moje pitanje se odnosilo na posljedice za mene na tu količinu alkohola koju je aparat pokazao,a ne na držanje prodika od nekoga tko očito nije stručan.Ako to ne znate, niste trebali ni komentirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam je ovo pitanje poprilično glupo.Postoji razlog zašto tražim savjet jer nema teorije da sam toliko napuhala od 3 stock kole prema tome mislim da je jasno kao dan da očito nešto ne štima.A moje pitanje se odnosilo na posljedice za mene na tu količinu alkohola koju je aparat pokazao,a ne na držanje prodika od nekoga tko očito nije stručan.Ako to ne znate, niste trebali ni komentirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A znam da je sad kasno,nisam razmišljala o tome jer su me tad isključili iz prometa i rekli da zovem roditelje da dođu po auto.To me je omelo jer tko će njima ovakvo nešto objasniti.Na kraju su me pustili da odem s autom doma.

A ništa mi ne preostaje nego čekat od suda da vidim šta su mi odredili.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto bi ona morala tražiti vađenje krvi i uzimanje urina radi analize tj.vještaćenja,policijski službenik dužan je osobi ponuditi takvo pitanje nakon izvršenog alkotestiranja;dali zahtjeva vađenje krvi i uzimanje urina ??????? definitivno se po ovome može smatrati da je osobi nešto namješteno prilikom ovog postupanja.....

 

@ Vana1-ne podržavam alkohol kod vozača no mislim da tu nešto neštima..... javi se na moj private,ako želiš ..sretno ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

heheheheh kao što sam ti rekao tu nije sve uredno i čisto... naravno poslušaš li tu baba rogu koja radi na sudu sama sebi si presudila i njoj olakšala posao.... glupost je čekanje njezine presude pa tek onda uložiti žalbu na visoki prekršajni sud koj će najvjerovatnije samo potvrditi odluku te baba roge..... ništa nemoj potpisati ,traži zakonski na uvid svu dokumentaciju te zatraži nek se pozove pol.službenik koji je podnio prekršajni zahtjev protiv tebe te nek bude suoćenje među vama pred tom sudkinjom...... bez obzira što ona ide na godišnji odmor zna se dobro koliko može zadržati tvoju vozačku dozvolu i molim te nemoj previše ispitivati jer neželišposlušati i onda se sekiraš---pa pogledaj samom onoj tajkuna neki dan je napuhao preko 2,0 promila ( onaj što mu sin sad privremeno pušen iz zatvora ) i tatica došao po sina sa automobilom i naravno njemu nije oduzeta vozačka dozvola --a tebi jadnici tolike komplikacije.....

 

--nadalje taj policajac koji te nakon svega pustio da upravljaš automobilom itekako ima šanse da završi na disciplinskom postupku te da malo hladi svoju pametnu glavicu..... u samoj prijavi na kraju isti je morao napisati da te iskljućio iz daljnjeg toka prometa,a po tvojoj izjavi očito da to nije uradio već te pustio da svjesno tođe do nege tragedije ...... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da sam dosadna, ali šta ću...Sorry.

Sudkinja ti je meni rekla da policija drži moju vozačku 8 dana i onda ide na sud,a da ona ima pravo novom zakonu moju vozačku držati do daljnjega(znači to može biti pitaj boga koliko) i sve dok ne priznam krivnju stoji kod nje.

Znači, vratit mi je neće.Nema teorije.

Dobila sam poziv na sud ,jučer mi odmah došlo.Valjda su mi već poslali, ali se nisu sjetili jučer.

Maloprije sam išla preuzeti, poziv za ponedjeljak.

Najveći mi je problem šta mi stvarno treba vozačka za posao, vozim 2-3 kolegice na posao, idem na godišnji idući tjedan a ja je nemam, a ona mi je neće dati u ponedjeljak ako ne priznam.

Prijatelj mi se raspitao kod neke njegove prije sudkinje i rekla mu je da stvarno tako može i da će mi ona probat sredit da mi je ona vrati u petak šta sumnjam da hoće jer opet moram kod nje zbog toga, a u ponediljak mi poziv i da se ja to odgodim u ponediljak bit ću doslovce na crnoj listi.Baš ne znam šta ću...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponavljam ti.......... ona nemože zadržati tvoju vozačku dozvolu bez donešenog rješenja.... obzirom da rješenje nije donešeno možeš se obratiti nekom od odvjetnika a nek ti objasni kako će ti on vratiti tvoju vozačku dozvolu ad već sam neznaš to rješiti.... ponavljam ti u tvom predmetu ima toliko gluposti da tvoj predmet jednostavno i nije neki predmet,pa i ako si imala alkohola to se može vrlo lako osporiti,a onaj tko je tebi uzeo vozačku morao je tebi izdati i nalog o privremenom zadržavanju vozačke dozvole,pitanje ? zašto te nisu odveli na zadržavanje kad si već imala tu količinu alkohola,odnosno zašto su dopustili da nastaviš sa upravljanjem vozilo nakon oduzete vozačke dozvole..... kad se sve to skupa objasni i argumentira toj kozi u sudu onda bi i ona ogla imati neke sankcije obzirom da okrivljenik nije kriv dok mu ne dokažu krivnju u tvom slučaju ti si samo prijavljena i ništa tebi nije dokazano pa i ako si potpisala Zapisnik o ispitivanju alkoholiziranosti to opet nema nikakve veze zašto bi ti morala znati što to znači i tko je tebe posavjetovao u tvojim pravima.... jojjjjjj imaš ti puno toga da poduzmeš no isto tako ti nemaš još zabranu upravljanja motornim vozilom a ovu privremenu zabranu moraš vidjeti na koliko ti je određena 12,24 26 sati nemam pojma !!!!!!!!!! sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija