Jump to content

Unezvjerni otac


lakyOS

Preporučene objave

IMAM 34 GODINE ,OTAC DVOJE MLD DJECE KOJI JE SPREMAN ODGAJATI I BRINUTI SE ZA NJIH BEZ OBZIRA STO SU KOD MAJKE.PREDALI SMO ZAHTJEV ZA SPORAZUMNI RAZVOD.NAIME NESLAZE SE ZENA S TIM DA DJECA BUDU SAMNOM SVAKI VIKEND JER ONA NEMOZE BEZ NJIH KAO I STO JA JEDVA CEKAM PETAK DA IH ZAGRLIM. BOJIM SE DA MI ZELI DJECU ODVUCI PA NISAM PAMETAN STA DA UCINIM A DA NEISPADNE KRIVO,ALIMENTACIJE SE NEBOJIM MA KOLIKO ONA BILA JER SPREMAN SAM ZA DJECU SVE DATI.DIGAO SAM KREDIT DA BI KOMPLETNO OBNOVIO STAN I SA INTERIJEROM I SA UREDJENJEM STO KERAMIKOM TO I LICENJEM I KLIMOM,STAN SAM PREPUSTIO NJOJ SAMO RADI DJECE,UZEO SAM OBUCU I ODJECU I NAPUSTIO STAN. ZANIMA ME DAL IPAK ME SLJEDUJE ALIMENTACIJA PORED 1100 RATE KREDITA A PLACA MI 2900 KN. NEPITAM ZATO STO DJECI NEZELIM NISTA DATI VEC ZATO STO NEZELIM DA ONA IZRABLJUJE TAJ NOVAC KOJI JE NAMJENJEN DJECI.MOZDA CE ME NETKO KRIVO SHVATITI AL NISAM OD ONIH KOJI GLEDAJU SVOJU GUZICU ZABORAVLJAJUCI NA SVOJU DJECU,. HVALA SVIMA NA POMOCI. OVO MI JE PRVI PUT DA SAM NA LEGALISU AL SAM ODLUCIO POTRAZITI VASE SAVJETE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najprije isključite Caps Lock,zbog velikih slova.

 

U brakorazvodnom postupku će se odrediti način,mjesto i vrijeme susreta i druženja roditelja koji neće s djecom živjeti nakon razvoda.

Ukoliko se roditelji o tome ne mogu složiti i dogovoriti sud će donijeti odluku o tim susretima pri tome uvažavajući najbolji interes djece.

 

Uzdržavanja se radno sposoban roditelj ne može osloboditi.

Koliki će iznos odrediti sud ovisi prvenstveno o potrebama djece i mogućnostima davatelja uzdržavanja,mogućnostima stjecanja povećane zarade,drugim obvezama uzdržavanja itd.

Nakon što sud odredi i utvrdi ukupne mjesečne potrebe djece (ovisno o njihovoj dobi,potrebama za školovanjem,zdravstvenom stanju itd.)donijet će odluku o visini uzdržavanbja koje je dužan snositi roditelj s kojim djeca neće nastaviti živjeti nakon razvoda,a uvažavajući sve prethodno navedeno.

 

Tako određeno uzdržavanje predstavlja samo jedan dio zadovoljenja ukupnih potreba djeteta,a ostatak snosi roditelj s kojim djeca nastavljaju živjeti po razvodu.

 

Uzdržavanje koje se mjesečno daje (uplaćuje) za dijete je strogo namjenski novac koji drugi roditelj ne smije trošiti izvan okvira zadovoljenja potreba djece.Iznos koji se određuje za uzdržavanje najčešće je takav da bi svako nenamjensko korištenje imalo za posljedicu uskraćivanje djeteta u zadovoljenju njegovih osnovnih životnih potreba i predstavljalo bi jedan od oblika zlostavljanja djeteta koji podliježe zakonskim (kaznenim) sankcijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na odgovoru,inace djeca su mi ,sin 2.5 a kcerka 8 godina. kcerka mi je trenutno u zagrebu kod njenih a svaki dan se cujemo i govori mi da zeli zivjeti samnom mada joj ni u jednom trenutku nisam spominjo gdje bi zivjela,a isto tako problem sa druge strane. kad sam sina vratio doma njoj mali je toliko plakao da su susjedi izlazili gledati sta se desava,mada nije zelio ici majci. inace su djeca vise bila privrzenija meni jer sam mogao sa njima na super nacin i da se igram i da pricam i da se dogovaram ,mada ce se neki pitati kako sa malim od 2.5 godine ,al vjerujte. a ona ,ah da je opisem ljudi bi rekli da je ogovaram al ni najmanje nezelim.u kratkim crtama nije mogla s njima izaci na kraj bez dernjave ili malo sile,to mi je jako smetalo. djelovala mi je zivcana sto je i sama priznala. strah me je za djecu ,usljed ovih promjena a sad ce ih biti za nju jako puno,od pomanjka novaca do brige kud sa djetetom ako je bolesno jer sve je otjerala od sebe . ako osjetim imalo nepravilnosti u njenom odgoju sto mi je za ciniti? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Roditelji bi trebali bez obzira žive li zajedno ili odvojeno, ravnopravno i dogovorno skrbiti o svim potrebama svoje djece.

Razvod je traumatična situacija,te kako ste dobro primjetili,ostavlja tragove i na djeci bez obzira na njihovu dob.

Roditelji bi trebali razumjeti,iako su razvedeni,da se nisu razveli i ne mogu se razvesti od svoje djece.Također bi trebali nastojati da djeca sa što manje truma prebrode razdoblje razvoda i postrazvodni period, sve dok se novonastala situacija ne stabilizira.

Nažalost mnogi to nisu u stanju i otuda izviru mnogi problemi koji su naizgled nerješivi.

 

Sam razvod između supružnika je najčešće trajno stanje (samo izuzetno mali broj ljudi ponovo sklopi brak s svojim bivšim supružnikom).Povjeravanje djece na život jednom roditelju,susreti i druženja s drugim roditeljem i iznos uzdržavanja su promjenjivi.

To znači da nakon što se promjene okolnosti možete u svakom trenutku ponovo pokrenuti sudski postupak da bi npr.djeca nastavila živjeti s vama ili da promjenite vrijeme,način ili mjesto susreta sa svojom djecom,kao i iznos uzdržavanja koji vam bude određen.

Kad su propusti roditelja u odgoju i skrbi djece veći moguće je da CZSS izreče opomenu roditelju na temelju čl.109.Obiteljskog zakona ili uvede mjeru nadzora nad izvršenjem roditeljske skrbi na osnovi čl.110 istog zakona.

Ako su propusti u skrbi za dijete izuzetno teški moguće je da se roditelju oduzme pravo na roditeljsku skrb temeljem čl.114 ObZ-a ,isključivo u sudskom izvanparničnom postupku.

 

Dakle postoji niz mjera koje zakon predviđa kako bi se zaštitio interes,dobrobit i pravo djeteta.Najbolja situacija je kad roditelji shvate da razvod ne treba imati vezu s njihovom djecom,da su djeca i dalje zajednička i da trebaju nastaviti skrbiti o njima kako i prije razvoda,a navedene mjere bi trebale biti ''rezervirane'' za one slučajeve koji se očito ne daju popraviti na drugi način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija