Jump to content

Prekršaj ili kazneno djelo?


Ivko

Preporučene objave

Tijekom ostavinskog postupka došlo je do smrti jednog od nasljednika a odvjetnik je u dogovoru sa jednim nasljednikom umrlog nasljednika nastavio ostavinski postupak.Napominjen da o smrti nasljednika nije obavijestio ni javnog bilježnika a ni ostale nasljednike koji misle da je prethodni ostavinski odavno završen.

 

Koje prekršaje ondnosno kaznena djela ovdje rade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sigurna da se radi o ikakvom kršenju zakona.

Naime, Zakon o nasljeđivanju:

 

Članak 3.

 

(1) Nas­­ljeđuje se zbog smrti fizičke osobe i u trenutku ­­njezine smrti.

 

 

U trenutku smrti nasljednika ovaj je njegov nasljednik njega naslijedio i time normalno zauzeo njegovo nasljedničko mjesto u procesu ostavinskog postupka.

 

Meni se tako čini. Sličan slučaj imam u obitelji. Umro je moj djed, a 5 mjeseci nakon njega njegova kćerka. Ostavinska za djeda nije dovršena jer neki nasljednici osporavaju njegovu oporuku. Na mjesto moje tetke, automatski su došli njena kćerka i muž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jao, jao ispričavam se.

 

Umrli nasljednik ima više nasljednika, a odvjetnik i jedan od nasljednika su zatajili te druge nasljednike? Pa time podliježu materijalnoj i kaznenoj odgovornosti, ali ne znam točno kakvoj.

Nek se ostali nasljednici brzo idu kao takvi prijaviti ovom javnom bilježniku koji vodi ostavinski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Riječ je o dvije ostavinske rasprave, jedna u Njemačkoj koja je održana sa nevažećom punomoći jer notar tamo nije znao da je jedan nasljednik umro već je vjerovao da odvjetnik ima valjane punomoći, te drugoj kod nas koja je skoro gotova.

 

Pojavljuje se više prekršaja ili kaznenih djela, kako u Njemačkoj pa tako i kod nas.

Po mom shvaćanju, Osim čiste prevare nasljednika,imamo i prevaru države.

Naime prije je bilo riječ o prvom nasljednom redu a sada drugom, što znači da je u Njemačka država oštećena za oko 30% poreza na nasljedstvo a RH za 5%.

Volili bi znati o kojim se prekršajima odnosno kaznenim djelima radi. Koje su posljedice za odvjetnika a koje za nasljednika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija