Jump to content

Koliko bi me moglo koštati?


dbebic7

Preporučene objave

Molim vas da mi pomognete budući da se ne razumijem u sudske postupke.

Radi se o zajedničkoj prostoriji u zgradi. Moji roditelji su je davno počeli koristiti (prije nekih 9 godina) uz suglasnost stanara. Kako su to tada bili dobrosusjedski odnosi bazirani na povjerenju, nemaju sve suglasnosti u pisanom obliku nego nekih 45%. Sada jedna susjeda nakon smrti svog supruga prijeti tužbom jer želi da se taj zajednički dio vrati.

Zanima me u slučaju tužbe dali se ide kod prekršajnog sudca? Može li se kazneno odgovarati? Koliko bi u slučaju gubitka spora to sve moglo koštati?

Molim vas za brz odgovor.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokreće se parnica na Općinskom sudu, građanski odjel. Koliko će to sve koštati, ovisi o okolnostima svakog pojedinog slučaja, te Vam se ne može precizirati. Također ni trajanje, jer to sve ovisi o radnjama parničnih stranaka i suda.

 

Također, ne vidim ovdje elemente kaznenog djela, građanskopravna odgovornost je puno šira od kaznenopravne, pa će se eventualni nedostaci odraziti na Vaš uspjeh u sporu.

 

U svakom slučaju, bilo bi poželjno da angažirate odvjetnika jer sumnjam da ćete se sami moći kvalitetno zastupati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija