Jump to content

Odbijanje s plaće


Dudek

Preporučene objave

Pozdrav

 

Imam problem sa svojim posodavcem koji mi je odbio 650 kn sa plaće i to namjerava napraviti još na sljdeće dvije plaće.

 

Radi se o tome da sam ja "oštetio" firmu za nekih 2000 kn marže, međutim naspram mog doprinosa toj firmi to je mizarno. Ja nisam kvalificirana osoba za taj posao koji radim već taj dio posla radim usputno uz posao koji mi piše u ugovoru.

To mi je prva greška u tom poslu od kad radim.

 

Za to odbijanje nisam ni znao nego sam tek vidio na platnoj listi da mi je oduzeto i da ću to nadknađivat u te 3 rate.

 

Nisam potpisao nikakvu suglasnost da se slažem sa time.

Isto tako radim prekovremeno međutim nemam nikakve naknade za to.

 

Zanima me sad da li mi netko ima pravo uskratit plaću bez moje suglasnoti i mog znanja te da li poslodavac može od mene tražit naknadu povrede ?

 

Ja bih želio to prijavit jer nisam ja jedini slučaj stalnom nekom odbijaju sa plaća i prijete se time.

 

Zanima me kome se moram obratit i gdje se mogu više informirat o tome ?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dudek je napisao:

 

Zanima me sad da li mi netko ima pravo uskratit plaću bez moje suglasnoti i mog znanja te da li poslodavac može od mene tražit naknadu povrede ?

 

Hvala!

 

Jasno i glasno - NE! Nema to pravo bez tvoje suglasnosti! Može tražiti naknadu štete, ali tek u sudskom postupku i to ako mu sud dosudi.

 

Prijaviti možeš inspekciji rada, a ako ona ne postigne učinak, tuži poslodavca sudu radi povrede prava iz radnog odnosa (nezakoniti prijeboj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija