Jump to content

Prevario me zidar


dioniz

Preporučene objave

Imam jedan problem. U rano proljeće ove godine potpisao sam ugovor sa zidarom oko gradnje moje obiteljske kuće. On se ugovorom obvezao da će napraviti temelje (moj iskop), zaliti prvu deku, dići zidove, zaliti drugu deku i napraviti kompletno krovište (dakle roh-bau s krovištem), njegove ruke, a sav materijal je moj. Dogovorili smo cijenu, ja sam mu dao akontaciju i počeo je s radom. Svako malo me pitao mogu li mu dati još nešto novaca za ovo i ono te sam mu do 15. svibnja dao 97% novaca za ukupne radove (za sve što sam mu dao imam potvrde s njegovim potpisom, ali koje nisu, kao ni ugovor ovjereni kod javnog bilježnika). On je do tada izbetonirao temelje, dignuo zidove podruma (od betonskih blokova) i postavio gredice i ispune, te mrežu kao pripremu za prvu deku. Nakon toga, iz razno-raznih razloga nije se više pojavljivao na gradilištu. Osim toga, jedan zid od podruma je pupucao na dva mjesta, te je potrebno to sanirati prije zalijevanja deke. Prije 2 tjedna sam ga prijavio policiji za prijevaru, gdje je ustanovljeno da su protiv njega već podignute neke slične prijave. Molim pomoć! Što da radim dalje? Da ga tužim? Zna li tko nekog dobrog odvjetnika za ovakva pitanja. Pomozite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija