Jump to content

kazna za prekoračenje brzine


medomedo

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Vozila sam 91, ograničenje brzine 60, naseljeno mjesto. Kazna je 1000 kn i 2 kaznena boda, za 21 km iznad ograničenja.

Navedeno je da se mogu žaliti u roku 8 dana od dana uručenja prekršajnog naloga.

Moje pitanje je, što bi mogla navesti kao razlog za prigovor?

Dosad nisam kažnjavana, 17 godina imam vozačku, uvijek pazim i smanjujem brzinu, a tad sam se jednostavno zamislila nad hrpom problema i promakla mi je tabla sa 60. Ova mi se kazna čini prevelika. Gdje mogu provjeriti kolike su propisane kazne za takav prekršaj?

Da li imam šanse dobiti barem smanjenje kazne?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesi li vozila 81 ili 91? Kažeš da je ograničenje 60 a ti si vozila 21 iznad ograničenja što ispada da si vozila 81 a ne 91.

 

No, svejedno, trebaš poslati prigovor u zakonskom roku od osam dana i ako nisi prekršajno kažnjavana u zadnje dvije godine postoji šansa da ti sud izreče pismenu opomenu bez plaćanja kazne i dobivanja bodova. Ako želiš više detalja javi mi se na p.m. ili na e-mail.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

91km/h umanjeno za 10 km/h sigurnosne razlike a što iznosi 81 km/h. je li slikano multanovom ili vam je brzina izmjerena laserom?je li vas zaustavila policija ili vam je stigao prek. nalog na kućnu adresu?jeste li potpisali izvješće o prekršaju?o ovome ovisi i opcija za koju se možete opredjeliti u obrani...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija