Jump to content

Zamrzovanje vojne mirovine


mg0901

Preporučene objave

Imam Invalidsku vojnu mirovinu sa činom Narednika u iznosu od = 5,950.32 kn.U mirovini sam od 05.1995 godine.Status ranjavanje.Sad bih tu mirovinu zamrznuo jer bih otvorio obrt za održavanje yachtinga i chartera u marini Kaštela.Već taj posao radim.S obzirom da mi supruga neće više imati obrt,a želim ostaviti i dalje taj posao kao i ujedno i klijente s kojima je suradnja inzvaredna i naravno plaća koja mi prelaci više od 100% moje mirovine.Sad me zanimm da li kao stradalnik rata sa 60% oštećenja imam pravo zadržati zdrastveno i mirovinsko osiguranje i ostale benificije ako zamrznem mirovinu i otvorim obrt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako zamrzneš mirovinu prelaziš u radni odnos,odnosno vlasnik obrta i plačaš sve po zakonu kao i svaki vlasnik obrta.ako počneš raditi znači da si ozdravio,odnosno da ti ranjavanje zbog čega si i otišao u mirovinu,više ne predstavlja zdravstveni problem pa bi možda imao problema pri ponovnom aktiviranju.nisi naveo opća ili profesionalna.ako je opća zaboravi.otvori poduzeće na nekog rođaka bez posla i nema frke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno kako netko prima mirovinu od 6 000 kuna i sposoban je raditi te želi zamrznuti mirovinu, a na drugoj strani se ljudi ubijaju jer ne mogu dobiti ni 2000 da prežive. Ovdje se očito radi o jako velikom invalidu kada sa činom narednika ima 6 000 kuna a sposoban je za rad…

Ovakva pitanja na ovom forumu i ovakve izjave sigurno među braniteljima izazivaju jako veselo raspoloženje…

Maks

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija