Jump to content

Problem sa pristupnim putem


aalbuundy

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Prije određenog vremena sam krenuo u prikupljanje potrebne dokumentacije za izgradnju obiteljske kuće. Budući da imovinsko-pravni odnosi zemljišta na kojem želim graditi nisu riješeni krenuo sam redom:

 

-Kod ovlaštenog geometra sam dogovorio snimanje situacije i izradu parcelacijskog elaborata

-U međuvremenu sam pristupio izradi idejnog rješenja također kod ovlaštenog arhitekta

 

Idejno rješenje je odrađeno i tu sad nastaje problem jer mi geometar kaže da ne može odraditi parcelaciju zbog zakona (ne znam točnu formulaciju) koji kaže da pristupni put do građevinske parcele mora biti uknjižen i imati svoj katastarski broj, što kod mene nije slučaj.

 

Moje pitanje Vama je; Može li se provesti parcelacija bez obzira na spomenuti zakon, tako da bi mogao ići dalje prema odvjetniku da se zemljište uknjiži?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

geodeta treba prvo napraviti posebnu geodetsku podlogu na kojoj arhitekti rade projekt i ako je moguće uz uvjete za formiranje građevne parcele predlažu i formiranje parcele pristupnog puta.

 

jednostavnije je kod poljoprivrednog zemljišta. tamo geodeti mogu odmah parcelirati prema želji stranaka, naravno uz neka ograničenja.

 

sve znaju urbanisti u državnom uredu za prostorno uređenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija