Jump to content

Da li preuzeti nasljedstvo?


Belzebub

Preporučene objave

Da li preuzeti nasljedstvo?

 

Molim Vas pomoć u odluci, u obrtu preminulog supruga (ostavinsku još čekam) ostalo je nenaplaćeno potraživanje po razlici uredno ovjerene kompenzacije 06/2006, do danas taj dug nije uspješno naplaćen, a ja kao supruga sporazumno ne mogu naplatiti od dužnika jer ne želi to platiti. Nenaplaćeni iznos je veći nego što je ostao dug u obrtu koji bih ja trebala preuzeti

u nasljedstvo jer dr. imovine suprug nije imao.

Da li da preuzmem nasljedstvo i kod ostavinske rasprave tražim da se taj nenaplaćeni dug zajedno

s kamatom zavede u ostavinu i tko će onda naplatiti taj dug putem ovrhe, ja ili Općina u kojoj

se vodio Obrt ili da se odreknem nasljedstva i sebi pojednostavnim život ili imam šanse to

jednostavno riješiti Ovrhom, te da li se to može toliko odužiti da nastane zastara u roku od 3 god. što bi bilo 06/2009?

A, još postoji i problem što spomenuti dužnik-pravna osoba, želi sada nakon 2 god. napisati isforsirane nikad poslane račune s namjerom da ne plati ništa, kako bi izravanao razliku po toj kompenzaciji

ali bi ih datirao prije datuma smrti mog supruga, kako da ja dokažem da ih nikad nismo primili,

mora li on imati potvrdu od pošte da ih je ikada poslao?

 

Veliko hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čini mi se da po zakonu bračni drug odgovar i svojom imovinom za dug drugog bračnog druga.

obrtnici odgovaraju svojom imovinom za dug koji je nasta pri obavljanju obrta.Mislim da tvoja izjava o odricanju nasljedstva nije bitna.

razgovaraj sa poreznom upravom i priloži im ugovor o kompenzaciji te vidi dali na taj naćin možeš riješiti dug u obrtu.vrijeme teče

u svakom slučaju pomoč potražiti kod stručne osobe , odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija