Jump to content

savjet


kdrlje1

Preporučene objave

nalazim se na bolovanju više od 6 mjeseci, trbao bi izaći na ik.

poslodavac mi nudi otpremninu za prekid radnog odnosa,dali da prekinem bolovanje i uzmem otpremninu jer svakako mogu otići u mirovinu po zakonu o hrvatskim braniteljima.ptsp priznat kao posljedica domovinskog rata 20%hrvi. molim za mišljenje jer mi u mirovinskom neznaju odgovoriti da li će prekid bolovanja utjecat na daljnji postupak umirovljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što imaš prizat status HRVI neznači da možeš i u mirovinu.

dali si napravio procjenu radne sposobnosti.Radi se prema nadležnom HZMO.HRVI podnosi zahtjev za procjenu radne sposobosti i Područni ured HZMO ga treba pozvati u roku od 30 dana donijeti rješenje dali postoji preostala radna sposobnost ili nepostoji.

ako postoji preostala radna sposobnost mislim da po ZOPHBDR imaš neko pravo. prouči Zakon o pravima hrvatskih branitelja.

ako nemaš preostale radne sposobnosti ideš u mirovinu i dobiješ otpremninu prema ugovoru o radu.(tri prosječne plaće).

znači na procjenu radne sposobnosti možeš ići kad želiš ,imaš status HRVI.Podnosiš zahtjev Područnom uredu HZMO.

Obrati se svom liječniku opće prakse treba ti ispuniti papire za komisiju.

koliu otpremninu nudi poslodavac.

moraš sam odlučiti šta ti se isplati.

ja sam prihvatio .Dobio sam puno više po pitanju otpremnine.

ja sam imao procjenu radne sposobnosti,kad sam prihvatio poslovno uvjetovan prestanak radnog odnosa.

provjer! mislim da bi po zakonu za tebe bili povoljnije da radiš ako možeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na informacijama. poslaodavac je morh a otpremnina bi bila oko 100 tisuća kuna.problem je u tome što da bi dobio otpremninu za napuštanje sustava moram prekinuti bolovanje, pa tek onda mogu uzeti ponuđenu ptpremninu.dali će to utjecati na procjenu radne sposobnosti ako prekinem bolovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da nebi trbalo pošto več imaš status HRVI ali njabolje prouči zakon o pravima hrvatskih branitelj.N.N.174/2004

ukoliko bi ti bio otkazan ugovor o radu kao neperspektivnoj osobi za vojsku mislim da bi to za tebe bilo povoljno.

ipak dobro prouči ZOPHBDR i zakon o djelatnim vojnim osobama.

pokupi i informacija od stručnih osoba kao što je pravnik u postrojbi ,pravnik u Županijskoj HVIDRI itd ,pa onda odluči.

iznos je lijep da bi se propustio ali dobro je imati i posao.

 

po ranijem ZOPHBDR postojala je mogućnost da HRVI sami traže procjenu radne sposobnosti i u roku od trideset dana od podnošenja zahtjeva trebali su biti pozvani u mirovinsko nakomisiju.

nisam siguran kako je to rješeno po novom zakonu i zato kažem da ga proučiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija