Jump to content

vozilo stranih reg oznaka


voyager

Preporučene objave

kojim je zakonom definirano da hrvatski drzavljanin ne smije voziti vozilo inozemnih reg oznaka? i da li je to uopce definirano? nesto sam cuo da je, ali nisam siguran.

 

naime, teta koja inace zivi u njemackoj vec 30ak godina jako cesto dolazi kod mene u posjetu, boravi cca 10ak dana i ode nazad, a za to vrijeme koristi rent-a-car. s obzirom da dolazi skoro svakih dva mjeseca, rentanje joj ocito nije isplativo pa je dosla na ideju da doma kupi auto, dopelja ga ovdje i ostavi. naravno, dok je nema, ona se slaze s tim da ja koristim auto. ali se bojim da se zakon ne slaze pa...

 

mislim da nije regulirano u zspc-u, ali za ostale zakone ne znam. mozda nesto porezno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovor na pitanje koje te muči naći ćeš u:

1 Međunarodni ugovori tzv. "Istambulska konvencija - Annex C"

2. Carinski zakon

3. Uredba za provedbu carinskog zakona.

 

Znači sve iz domene carine.

 

Iz Carinskog zakona:

Čl. 241.

„Novčanom kaznom od 3.000,00 do 900.000,00 kuna kazniti će se za prekršaj pravna osoba, a novčanom kaznom od 1.000,00 do 100.000,00 kuna odgovorna osoba u pravnoj osobi kao i fizička osoba:

11) ako postupa s robom kao da ispunjava uvjete za privremeni uvoz a to postupanje je protivno uvjetima za privremeni uvoz robe propisanim odredbama ovoga Zakona ili Konvencijom o privremenom uvozu,

 

za ostalo se raspitaj u najbližoj carinarnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija