Jump to content

Kupnja stana pod hipotekom


Mirko55

Preporučene objave

U postupku sam kupnje stana i pojavila mi se neočekivana situacija.

Naime, stan prodaje građevinska firma i u razgovoru s vlasnikom uspio sam postići dogovor oko cijene te načina plaćanja (dogovoreno je da ću mu dio iznosa platiti u gotovini, a preostali dio na kredit banke).

Međutim, vlasnik mi je rekao da je zgradu te stanove u njoj gradio na kredit banke te je banka upisala hipoteku na stan (zgrada je dovršena i većina stanova je useljena).

Zbog navedenog nismo potpisali nikakav predugovor niti mu je uplaćena kapara.

Budući da nisam očekivao ovakvu situaciju niti čuo da je netko bio u ovakvoj situaciji, zanima me da li je ova situacija neuobičajena, na koji način se može realizirati kupovina ovog stana te koliki je rizik (cijena stana je 120.000 eura, hipoteka je nešto manja od 100.000 eura, ja u gotovini imam 60.000, a za ostatak sam mislio dignuti kredit).

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se nebi odlučio na kupovinu stana pod hipotekom a da platim cijeli iznos u kešu ili dio u kreditu dio keš.

stan kupiti odnosno platiti kada hipoteka bude obrisana.

prodavatelju platite za stan a on zapadne u probleme i nemože plaćati kredit,banka ima hipoteku na stan i naplačuje se prodajom istog stana ili vi preuzmete otplatu duga a što bi značilo da stan plačate dva puta.

ako i kupite navedeni stan ,prodavcu isplatite razliku cijene i preuzmite otplaćivanje kredita,normalno sve ide u dogovoru sa bankom-kreditorom prodavatelja.

navedeno obavezno navesti u ugovoru.

kod prijave poreza ,vrijednost objekta se umanjuje za hipoteku, pa ovakva kupovina ima i svoje prednosti.

poreznoj priložiti vlasnički list uz kupoprodajni ugovor

znači ukoliko bi kupili navedeni stan,prodavatelju platiti 20.000,00 eura i preuzeti hipoteku i otplatu kredita od 100.000,00 eura a što ukupni iznosi za stan navedenih 120.000,00 eura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija