Jump to content

Savjet čl.224 KZ


dmark274

Preporučene objave

Molim Vas savjet i mogučnost sankcija.Nisam redovito plačao račune radi financiski problema,odnosno podmirivao sam ali ne u cjelosti radi se o Dinersu i sada su mi poslali preko ovjetnika opomenu i cjelokupni iznos na naplatu a imao sam kredit preko Dinersa,radi se o 45000 kn,i moram platit u roku 8 dana,momentalno nisam u mogučnosti platiti cjelokupni iznos, u protivnom mi slijedi kaznena prijava čl.224 KZ tako piše u dopisu. Molim Vas lijepo za savjet i kakva sankcija može mi se dogodit,unapred HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što ste neredovito plaćali nije dovoljno da bi vas se progonilo za kazneno djelo prijevare- progon bi uslijedio da niste platili ništa, ali iz ovog što ste napisali nema elemenata djela prijevare, ukoliko ste već nekoliko godina član i do određenog ste vremena uredno podmirivali svoje obaveze, a onda ste kao što sami kažete upali financijske teškoće i niste mogli vratiti novac, međutim eventualno bi vas mogli prijaviti za kd. zlouporabe čeka i kreditne kartice iz čl. 226. KZ-a, a obzirom da se radi o dinersu vjerojatno su premašili rok od 3 mjeseca za podnošenje prijedloga za kazneni progon.

savjetujem vas da kontaktirate diners i nastojte dogovoriti otplatu na neki način, jer će se oni naplatiti i bez kaznenog postupka, ovrhom, bilo na vašoj plaći, pokretninama ili nekretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija