Jump to content

Tko je nasljednik 2


gaia

Preporučene objave

Obraćam vam se za pomoć jer sam skroz neupućena.

Da li maćeha ima pravo nasljedstva na dio koji je moj pok. otac naslijedio nakon smrti moje majke i koji je moja majka dobila od svojih roditelja? Naime moja se maćeha upisala svugdje jer joj je otac ostavio sve a ja sam dobila nužni dio? Zar je moguće da mi ilazi i u majčin dio i kako mogu to rješiti kome da se obratim?

Hvala vam unaprjed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam siguran dali je to još moguče ali da probaš sa

utvrđivanjem bračne stečevine između tevoje majke i oca.

tada kao nasljednik majke nasljeđuješ njenu imovinu.

potraži pomoč odvjetnika.

mislim da se isplati.

ako si bila malodobna nakon majčine smri i ti si

bila nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon smrti vaše majke njena je imovina podijeljena između vas i vašeg oca. Vi ste dobili polovinu, a polovinu je dobio vaš otac (pod pretpostavkom da nemate braće i sestara). Vaš dio ulazi u vašu imovinu, a očev dio u njegovu imovinu. Od ovoga trenutka više nema majčine imovine. Vi ste slobodni raspolagati sa svojom imovinom na način koji želite, a otac je slobodan raspolagati sa svojom. Nakon očeve smrti vi ste dobili svoj nužni dio, a očeva druga supruga ostatak, tj. dio koji joj je pripao na temelju oporuke. Ako vaš nužni dio nije povrijeđen, nemate pravo na druga potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, ukratko, vaš je otac nasljedio to što je nasljedio, tako da on s tim raspolaže kako želi, bez obzira što je to od vaše majke ili bilo koga drugog.

 

znači ona ima pravo na dio nasljedstva vašeg oca, bez obzira od koga i što je vaš otac nasljedio. vama očitio pripada samo nužni dio.

 

mislim da se ne isplati pokretati kojekakve postupke utvrđivanja bračne stečevine, pobijanja rješenja o nasljeđivanju i sl. jer to je ionako teško dokazati na sudu a oduzima samo vrijeme, novac...živce...itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko je bila malodobna nakon smrti majke ,na ostavinskoj se imovina majke dijelila na nju i oca.

ako je otac uz odobrenje centra za socijalnu skrb i dio koji pripada malodobnom djetetu upisao pod svoju imovinu

povređena prava malodobnog djeteta.

treba sve provjeriti pa krenuti u akciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija