Jump to content

darovni ugovor suvlasništvo


Calistria

Preporučene objave

Molim pomoć.Otac mi je darovnim ugovorom ostavio 1/2 kuće i 1/2 dvorišta, zemljišta itd..odnosno svega što je upisano u vlasničkom listu na njegovo ime(1/1).Htio bih to uknjižiti u vlasnički list čime bi ja i otac bili vlasnici nekretnine svaki u 1/2 djela.Da li je moguće takav ugovor uknjižiti s obzirom da su mi neki rekli da se to ne može napraviti bez potpisa majke iako se ona ne vodi kao vlasnik te nekretnine ali su u braku.I da li se nekretnina može djeliti na 1/2 ukoliko na njoj postoji teret?

Pitam iz razloga što nam je prošli put nekakav ugovor sastavio odvjetnik kojeg smo naravno platili, platili smo takse za uknjižbu a na kraju nam je iz suda došla odbijenica.napominjem da ugovor nije bio napisan kao ovo naprijed o čemu sam postavio pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi dobro o darivanju da se dogovorite sa majkom,

ako nekretnina stečena u braku ,ista je i njena bez obzira što ona nije upisana kao vlasnik.

tužbom može pokrenuti utvrđivanje zajedničke imovine i

osporavati darovni ugovor.Učinjen na njenu štetu.

razlog odbijanja upisa nekretnine u gruntovnici je najvjerojatnije neuredan ugovor.

u ugovoru ,kupoprodajnom ili darovnom treba navesti:

ime kupca(obdarenika),ime prodavatelja(darovatelja),ispravne adrese prebivališta,upisati br.kč ,opis nekretnine naveden kao u vlasničkom listu ,adresa na kojoj se nalazi nekretnina

u ugovoru navesti da uz nekretnonu prihvatate i dug ako nekretnina opterečena a što je naznačeno hipotekom.

ako se ugovor odnosi ns dio nekretnine za taj dio prihvačate i dug.

ugovori na stranicama

www.Andall.org , potraži na google

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija