Jump to content

PTSP branitelj


Atila

Preporučene objave

Eto još jednog izgubljenog branitelja koji ima 4 bolnička liječenja u dijagnozi F43.1 i F 62.0 i I10 a nemam niti HRVI niti 100% bolovanje niti imam ideju kome i gdje da se obratim za eventualnu mitovinu ili HRVI ili nesposobnost i koliko bi mi to love iznosilo jer imam troje školaraca i nije mi do promašaja. Prvi posjet Psihijatru bio u 12/2005 ali prvo traženje nekih prava sam podnio u 01/2006 pa me sada zavlače da sam zakasnio nekih 10 dana . Ajde društvo pomozite bivšem panduru i pripadniku I Hrvatskog gardijskog zbora i djelatniku specijalne policije za zaštitu predsjednika RH. Neznam kaj bi vam još trebalo od podataka da mi pomognete ali samo pitajte i pomozite.H V A L A

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za sada ti ne preostaje nista drugo da se nastavis dalje lijeciti i sakupljati medicinsku dokumentaciju.nisi jedini koji je podnio zahtjev poslije 2005.puno njih govori da bi trebalo doci do promjene zakona.nada postoji.mozda da se obratis nekom odvjetniku ili u neki od cetri centra za psihosocijalnu pomoc braniteljima(RI,ZG,OS,ST),pa da te oni upute di kako.samo nemoj odustat od lijecenja i zivota.sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Atila je napisao:

Eto još jednog izgubljenog branitelja koji ima 4 bolnička liječenja u dijagnozi F43.1 i F 62.0 i I10 a nemam niti HRVI niti 100% bolovanje niti imam ideju kome i gdje da se obratim za eventualnu mitovinu ili HRVI ili nesposobnost i koliko bi mi to love iznosilo jer imam troje školaraca i nije mi do promašaja. Prvi posjet Psihijatru bio u 12/2005 ali prvo traženje nekih prava sam podnio u 01/2006 pa me sada zavlače da sam zakasnio nekih 10 dana . Ajde društvo pomozite bivšem panduru i pripadniku I Hrvatskog gardijskog zbora i djelatniku specijalne policije za zaštitu predsjednika RH. Neznam kaj bi vam još trebalo od podataka da mi pomognete ali samo pitajte i pomozite.H V A L A

 

Nisam mogao skužiti da li još radiš ili ne. Hoću reći jesi li još uvijek u radnom odnosu u mup-u ? Skoužio sam da si na bolovanju. Ako si u radnom odnosu u mup-u duže vrijeme ( što bi značilo otprilike 6 mjeseci i više neprekidno ) tvoji bi te rukovoditelji trebali poslati na izvanredni liječnički pregled na komisiju u Šarengradsku gdje bi komisija doktora mup-a odlućila jesi li i dalje sposoban za policajca ili ne.

 

U slučaju ( što je najvjerojatnije ) da odluće da si nesposoban za policajca o istome češ dobiti izvješće-rješenje . Tada će te zvati ovi iz kadrovske pa ćeš vidjeti što i kako dalje. Korak po korak .

 

Možeš otići u mirovinu i bez statusa hrvi-a.

 

Pogledaj malo na ovome forumu ima dosta tema o tome ( ovo ti je onako skraćena verzija ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

100% bolovanje određuje ti LP HZZO-a, pa podsjeti izabranog liječnika na to, mada u poslijednje vrijeme to osporavaju zbog statusa HRVI-a, na koji si na žalost u zakonskom roku zakasnio. U Pododsjeku za hrvatske branitelje možeš u svakom slučaju podnijeti Zahtjev za priznavanje HRVI, no u vrlo kratkom roku dobiti ćeš odbijenicu. U tom slučaju imaš pravo na Upravni spor, barem ja ne znam da je netko dobio pozitivan ishod, tako da budeš spreman i na to. Odlazak u mirovinu je moguć, nakon komisije u Šarengradskoj, ostaneš bez ovlaštenja i ideš u invalidsku mirovinu bez statusa HRVI-a, s koeficijentom 1,50 i bez uvećanog policijskog zvanja, a sve temeljem čl. 2 st. 2 i čl 15 ZOPHB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija