Jump to content

Zašto moram platiti tuđi dug za električnu energiju ?


regos

Preporučene objave

Poštovani !

 

Neznam više kome se obratiti u vezi mog problema a taj je:

Naime kupio sam nekretninu od vlasnika koji je za vrijeme Domovinsko rata pobjegao u Srbiju. U međuvremenu se dotična osoba sa obitelji bespravno uselila u kuću koja sam kupio te nabila dug za električnu energiju u visini od oko 5000 kuna.

Kupujući kuću znao sam za postojeći dug provjerivši to u hep u , gdje mi je rečeno da je pokrenut sudski postupak protiv osobe koja je napravila dug , no da bi se meni priključila struja na toj nekretnini ja moram platiti taj dug što mi je potpuno nelogično.Sada već bivši vlasnik kuće nema ništa s tim dugom, jer ga on nije napravio i ne živi više u Hrvatskoj.

Stoga imam nekoliko pitanja :

 

1. Kako je moguće da se napravi toliki dug od 5000 kn , a da Hep nije na vrijeme reagirao da se struja isključi.

 

2. Kako je uopće bespravno useljeni mogao struju prepisati na svoje ime bez odobrenja vlasnika kuće ( u Hepu sam dobio odgovor " to je bilo ratno vrijeme " )

 

3. Zašto ja moram platiti dug da bi mi se priključila struja ako hep ima ime i prezime i adresu dužnika protiv kojeg vodi sudski postupak.

 

U Hepu mi je rečeno da ja moram podmiriti nasatali tuđi dug da bi mi priključili struju a kada ja to podmirim tada povlače tužbu protiv stvarnog dužnika.

Dakle to me dovodi do zaključka : Ja platim dug jer mi treba struja, stvarni dužnik se riješio duga jer ga se više ne tereti a hep je sebe namirio i to je pravna država.

 

Što ako hep " utjera dug dužniku " a također i ja isti dug platim, dakle hep je duplo napunio svoj račun.

 

Molim za pomoć, ako je netko imao slično iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik objekta zakonski je obvezan plaiti sva dugovanja bez obzira koih napravio.

 

pri sklapanju ugovora trbali st navesti dug bivšeg vlasnika a

da je isti u obvezi podmiriti dug.

ako ste bili vlasnik kada su bespravno uselili u vaš objekat

trebali ste od HEP-a pismeno zatražiti iskopčanje brojila,

tada Hep odgovoran ta dug ako ne postupi po vašem zahtjevu.

zastara za potraživanja s osnova potrošnje struje je godinu dana od svakog dospjelog mjesečnog duga.

tužbom tražiti da HEP vrati brojilo i priključi struju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija