Jump to content

molim savjet! djelatnici zavoda za socijalno zdravstveno osiguranje su me pukušali prevariti????!!


pcelicaM

Preporučene objave

otišla sam na bolovanje zbog trudnoće i donjela sam doznake na zavod i papir tj. dokument koji mi je dala firma sa izračunatim stopostotnim bolovanjem kao i pk karticu.

djelatnici zavoda za socijalno zdravstveno osiguranje su uzeli papire i rekli da će oni sve ostalo srediti...

od tada su prošla dva i pol mjeseca a od naknade niti n ....sjelo bi nešto ali duplo manje od predviđenog...da bi ih moj budući muž kontaktirao i oni su izjavili da

- nemam pravo na stopostotno bolovanje jer nemam dovoljno staža i da firmin izračun ništa ne vrijedi

- u međuvremenu sam mjenjala adresu sranovanja u ožujku a na bolovanju sam od 7. mjeseca, zatim su rekli da mi je staž prekinut mjenjanjem adrese što je laž jer je to nemoguće i da nemam dovoljno radnog staža za puno bolovanje te da mi je naknada oko 800 kn a nisu pogledali u terminale i vidjeli da je moj staž počeo od ožujka prošle godine kad sam još bila prijavljena u drugoj županiji...sad mi nije jasno kako se mogu tako ponašati?

zar se u pk kartici ne vidi da sam u radnom odnosu od početka godine a ne od ožujka kako sam mjenjala adrese? otkud im padne na pamet da kažu da se staž prekidao zbog mjenjanja adrese? te da sam u dva mjesec dobila svega 1000 kn naknade a ne 100% naknadu? sta oni misle da ljudi žive od zraka? nisu mi dali nikakve informacije o tome kad sjeda naknada? što da učinim? da ih tužim? kamo taj novac ide kad tako varaju pa im možda upali misleći da su svi ljudi neuki i da neznaju svoja prava? i tako bi trudnice trebale uživati bezbrižno u trudnoći dok nemaju sa čime hraniti bebu i sebe? srećom da zaručnik radi. da bi mi sada rekli da će sve zaostatke platiti oko 20.10. a do tada tko zna? s tim da nam je svadba krajem 10. mjeseca...ne znam prava uživancija...imate li vi neki prijedlog? što je najpametnije? ili da šutim i čekam naknadu? kako tu osobu gledati još godinu i više dok joj nosim doznake? nemoguće... hvala vam unaprijed na pomoći i razumijevanju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vjerojatno je žena koja dnevno obradi jedno tisuću i kusur doznaka za bolovanja pri provjeri prethodnog staža osiguranja pogriješila, te naknadnom provjerom ispravila tu grešku.

 

I sad što bi ti trebala, imati razumijevanja za tako nešto ili sručiti sve jade i čemere ovog svijeta na sve i svakoga.

 

Lijepo pričekaj obračun naknade, u međuvremenu u miru isplaniraj buduće vjerojatno najljepše trenutke koji će ti se desiti u životu i budi svjesna da i ti možeš ponekad naći u situaciji kada ćeš morati ispravljati svoju pogrešku.

 

Osim ako nisi bezgriješna.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tvoj mišljenje je subjektivno i vjerojatno ne paziš na svaku kunu kada dođeš u dućan i još k tome naknada mi je tri puta veća nego što su mi isplatili i to je moje potpuno i zasluženo pravo s obzirom gdje i kako radim a to što je ona veća nego nečija plaća nije moj problem. svatko radi za sebe. stvarno živjeti od 1000 kn od 8. do kraja 10. mjeseca nije mala stvar kad znaš da je tvoje pravo veće. nitko nije bezgrešan a život sam po sebi nije pravedan a ljudi ga još više kvare. uostalom firma je sama poslala reviziju tim djelatnicima pa će se vidjeti što se događa i kamo novac nestaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija