Jump to content

obavijest državnog odvjetništva


brandon

Preporučene objave

pročitao sam objašnjenje.Nevjerojatne gluposti.Kako se ja onda mogu pozvat na članak 302 KZ ako me neka budala zajaši svojom prijavom a ja uopće neznam kako je ta prijava završila.Dali odvjetnik ima pravo raspitati se o prijavi u moje ime?Ako ne to je strašno.Pa nemože se dozvoliti lažno prijavljivanje a ne snositi i posljedice toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je prijava odbačena moći ćete dobiti potvrdu da se protiv Vas ne vodi kazneni potupak, a i potvrdu da niste kažnjavani (sve ako napišete da Vam trebaju za zakonom predviđene razloge).

 

Dakle ovo je posredan način saznavanja.

 

Inače praksa je da se osumnjičenom protiv kojeg je prijava odbačena takvi podaci ipak daju kada osobno dođe u ODO/ŽDO.

 

Podaci se preko telefona ipak teže daju.

 

To naravno ovisi o konkretnom odvjetništvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona

 

Inače praksa je da se osumnjičenom protiv kojeg je prijava odbačena takvi podaci ipak daju kada osobno dođe u ODO/ŽDO.

 

 

Dali uz eventualno dobivene podatke u ODO. stoji i ime podnositelja prijave a ne samo obavijest da je prijava odbačena?/u odgovoru stoji "....takvi podaci ipak daju...."pa mislim da bi trebalo biti i ime podnositelja prijave ako se ne varam/.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija