Jump to content

zastara naslijeđenog duga ....... ?


bare71

Preporučene objave

Danas sam dobila ovaj dopis:

 

"U tijeku je postupak Zagrebačke banke d.d. kao ovrhovoditelja i vas kao ovršenika, gdje ste naznačeni kao nasljednik pok. .........

U cilju ekonomičnosti, te izbjegavanja sudskih troškova, predlažem da se obratite u odvjetnički ured, radi dogovora oko načina podmire dugovanja, budući da dugovanje na dan 9. rujna 2008. godine iznosi - 18.423,53 kune.

Uredovno vrijeme sa strankama ....

Sa poštovanjem,

............, odvjetnik"

 

 

Moj otac je umro u studenom 2005. godine, ostavinska rasprava je održana u travnju 2006. i pravomoćna je od 21.04.2006.

Mi nismo imali pojma da je otac bilo kome bilo šta dužan, zanima me:

 

1. s obzirom da je od njegove smrti prošlo skoro 3 godine a ovo je tek prva vijest o bilo kakvom dugovanju, nikada mi nije stigao ni poziv za neku raspravu ili slično da li se mogu pozvati na zastaru jer sam negdje pročitala podatak da 3 mjeseca nakon pravomoćnosti Riješenja ostavinske rasprave nastupa zastara za eventualne dugove.

 

2. još nisam došla u posjed dijela nekretnine koji sam prema ostavinskoj raspravi naslijedila, te me interesira da li mogu povezati plaćanje ovog dugovanja nakon što se sudskim putem riješi status te nekretnine?

 

Nisam sigurna u da li sam dobro objasnila situaciju, ali nadam se da ste me razumijeli, unaprijed se zahvaljujem na svakom savjetu...

 

pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u banci provjeri šta je otac potpiso i traži prijeslike

dokumenata.

nasljednik odgovara za dugove ostavitelja do visine nasljeđenog djela.

pošto nisi jedini nasljednik odgovaraš u visini svog nasljeđenog djela(u Postotku)ako su isprave koje ukazuju na dug oca kao i potpis vjerodostojni.

ako se radi o jamstvu na tuđi kredit prouči Zakon o obveznim odnosima N.N.91/96 dio o kreditima.

mislim da smrću jamca prestaje i jamstvo

a time nema duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija