Jump to content

hitna pomoć!


maxx

Preporučene objave

naime zaručnik i ja smo kontaktirali agenciju za prodaju nekretnina u vezi kupnje stana koji oni oglašavaju,stan nam se svidio išli smo ga pogledati i odlučili se na kupnju.Dali smo kaparu od 1000 eura i dobili potvrdu da smo dali kaparu za taj i taj stan te i te vrijednosti.Dva dana nakon potpisivanja kapare zovu nas iz agencije da su kupci ZABORAVILI reći da stan ima i otkup na sebi od nekih 5000 eura!!!!meni nije jasno kako agencija može reklamirati stan u SVE papire nije imala uvid ili nije provjerila valjanost istih?!da li to ne krši neki zakon o oglašavanju?!i to se eto ispostavilo jako zanimljivo 2 dana nakon što smo dali kaparu na koju nemamo pravo povrata ako mi odustanemo od kupnje stana!!da je tu bar kraj,al eto zaručnik i ja naivni valjda kakvi jesmo očito vjerujemo na riječ vlasniku agencije da on pojma nije znao za nikakav otkup i da je to od prodavatelja krajnje neprofesionano odlučimo da ipak hoćemo kupit stan.predugovor je trebao biti potpisan 2 tjedna nakon davanja kapare ali su prodavatelji kontaktirali nas i molili nas da im damo tjedan dana vremena da otkup prebace na drugu nekretninu.Uglavnom čekali smo 4 tjedna da nam se oni ne bi udostojili javiti apsolutno ništa!Te kad smo nazvali prodavatelja da mu kažemo da smo mi spremni preuzeti otkup na sebe ali da u tom slučaju moraju umanjiti cijenu stana za iznos otkupa oni su nam rekli da sad za ratu tog otkupa oni ne mogu ni žvake kupiti jer otkup plaćaju gradu,te da ćemo se dogovoriti oko toga koliko će oni nama zapravo smanjiti oglašavanu cijenu stana!!!!!mene zanima da li oni na to zakonski imaju pravo?!imamo li mi elemente za tužbu i protiv njih i protiv agencije?!jer ja mislim da oni ne mogu određivati koliko će oni smanjiti cijenu stana,nego moraju smanjiti za onaj iznos koliko je otkupa još ostalo!molim pomozite!također sam pročitala u ZAKONU O POSREDOVANJU U PROMETU NEKRETNINA da prodavatelj mora agenciji preko koje prodaje stan dati na uvid SVE papire uključujući i vlasnički list?!što u ovom slučaju prema riječima vlasnika agencije nije napravljeno!te meni nije jasno kako netko može prodavati stan bez da je vidio vlasnički list od istog i onda kupcima nakon kaparenja reći za otkup?ja mislim da su oboje prekršili zakon?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u agenciji su znali za dug .Stan zbog tog duga ima hipoteku koja je zabilježena u vlasničkom listu.

moj prijedlog je pismeno dati agenciji i prodavatelj rok za isplatu duga i brisanje hipoteke.

ukoliko to ne učine tražiti povrat kapare.

da st napravili predugovor i dali kaparu imali bi pravo na povrat duple kapare,ovako šta je tu je ,izvucite svoje.

ako se odlučite za kupnju stana ukupna cijena se umanjuje za dug jer ga vi preuzimate a to ima i svojih dobrih strana ,

ostaje hipoteka a za visinu hipoteke smanjuje se vrijednost stana kod procijene za porez a time je nešto i smanjen porez.

preuzimanje duga obvezno navesti u kupoprodajnom ugovoru i kod porezne prijave priložiti i vlasnički list u kom je zabilježena hipoteka.

ubuduće prije davanja kapare sklopiti predugovor o kupnji nekretnine i obvezno tražiti vlasnički list u kom se vidi ako ima kakvu zabilježbu,opterečenje.

sklapanjem predugovora sami provjerite u gruntovnici stanje na nekretnini tako da izvadite novi vlasnički list i napravite zabilježbu kupoprodajnog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru!I zanima me da li su oni prekršili koji zakon?i ako jesu koji?jer po mom mišljenju tu je agencija lažno oglašavala stan!po njihovom priznanju prodavala stan bez uvida u svu potrebnu dokumentaciju, konkretno vlasničkog lista!i reći nam za otkup tek nakon kaparenja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija