Jump to content

prijevoz


anonimno

Preporučene objave

Da li je firma duzna isplatiti prijevoz za svih 12 mjeseci svojim uposlenicima. Prosle godine je bila revizija i, kako nismo dobili jedan mjesec prijevoza, morali su nam to isplatiti naknadno.

 

Ove godine se promijenio ravnatelj i ponovo nismo dobili isplacen prijevoz za jedan mjesec.

 

Da li se treba nekome obratiti i kome da ostvarimo svoja prava ili je to uredu sto se jedan mjesec u godini ne isplacuje prijevoz ?

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto su nam onda morali isplatiti prosle godine, kada je bila revizija, a radi se o istoj firmi ?

 

Da li to ovisi o necemu, kad jedne godine moze na jedan nacin, a druge na drugi nacin ?

 

Zasto mi onda poslodavac ne omoguci da uzmem godisnji odmor kroz cijeli mjesec dana, da ne moram kupiti mjesecnu kartu za cijeli jedan mjesec, da zaista ne kupujem prijevoz za jedan cijeli mjesec, vec mogu koristiti samo dva tjedna i to na prijelazu iz jednog mjeseca u drugi, a ostalo kad se steknu uvjeti ( dakle po dogovoru, kad nema posla toliko)?

 

Tako ja moram svakako kupovati kartu svaki mjesec, za svih 12 mjeseci, a ne mogu koristiti godisnji odmor jedan cijeli mjesec. Inace putna karta mi 1050 kn/mj.

 

Iisto tako znam da mnogi moji suputnici dobivaju placeni prijevoz kroz svih 12 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi gdje radite..

piše sve u recimo kolektivnom ugovoru (spomenuli ste ravnatelja, pa sam pomislila da ste zaposleni u školi)

ono što znam je da se kod prijevoza radi o tome da li se uzimaju mjesečne karte ili godišnja karta...pa ako je godišnja, tada se prijevoz prima cijele godine, jer je i iznos na ime prijevoza tada manji, a ako se uzima mjesečna, tada otpada taj jedan mjesec..

sve ovo pojasne u tumačenjima koja (mislim da se zove komisija za provedbu kol.ugovora) daju za pojedine članke.

i sve mora imati svoje pokriće..znači, potvrda prijevoznika o iznosu/cijeni pojedinačne mjesečne ili godišnje karte..

znam i da se prijevozi na istim relacijama različito isplaćuju, a kako to tko od poslodavaca pravda-pojma nemam...

znam i za slučaj gdje je bila revizija kao i kod vas, i gdje su uposleni morali vratiti iznos na ime prijevoza za taj jedan mjesec koji im se isplaćivao, a po njima/reviziji nije smio biti isplaćen..

sve u svemu, to je opća zbrka i svatko Zakon tumači kako mu odgovara...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija