Jump to content

Vožnja u krivom smjeru


mladen77

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Evo i mene zakačila duga ruka HR policije, pa ako imate kakav savjet.

 

Da objasnim događaj:

 

Nepoznavajući grad (Pakrac) u kojem sam se zatekao, vraćao sam se istim putem kojim sam i došao, kroz 50-tak m dugu ulicu. Na križanju sa glavnom cestom propustilo me vozilo, i vozač koji je nešto mahao kroz vjetrobransko staklo, pristojno sam mu odmahnu i skrenuo desno. Nakon nekih dva tri km vidim da mi vozač iz tog auta iza mene, maše kroz vjetrobransko staklo, ali ovaj put sa onom palicom za zaustavljanje, kako sam netom prije toga kao i auto ispred mene preticao traktor s prikolicom preko pune crte, zaustavljam auto na malom parkiralištu.

Nakon što se automobil zaustavio iza mene izlazi policajac u uniformi i traži me dokumente, koje mu ja i dajem.

On odlazi valjda provjeriti podateke, te se za najviše dvije minute vraća, vraća mi dokumente i pita dali znam zašto me zaustavio, ja odgovaram da nisam napravio ništa osim opisanog pretjecanja preko pune crte. Na što mi on odgovara da sam prošao kroz jednosmjernu za što je kazna 2.000,00 Kn i 6 mjeseci bez vozačke. Tu smo još popričali koju minutu, te se razišli bez da mi je dao bilo kakav papir ili slično, nije me tražio da išta potpišem, niti je zvao pravu prometnu patrolu, nego mi je samo rekao da ću poštom dobiti rješenje od prekršajnog suda. Misleći da me čovjek samo želi dobro preplašiti nakon par minuta i ja dobro preplašen, napuštam to malo parkiralište, još uvjek preplašen, ali sa nadom da ipak neće biti kazne.

 

Do danas kada podižem prporučenu pošiljku u pošti.

 

Što me i dovodi do pisanja ovog posta.

Ovako glasi prekršajni nalog:

 

MUP

Policijska uprava

Odjel policije

Broj:

Datum:

 

Temeljem članka 229., a u vezi s člankom 234. Prekršajnog zakona, te članka 4. stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, izdaje se

PREKRŠAJNI NALOG

Okrivljenik taj i taj, rođen, nastanjen, KRIV JE

što dana tog i tog, u toliko sati, je upravljao osobnim automobilom registarske oznake te ite, u mjestu Pakrac, ulici toj i toj, u zabranjenom smjeru.

Time je počinio prekršaj iz čl.49 st. 2., Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl. 49.st. 4. istog Zakona, te se temeljem istog propisa izriče nočana kazna u iznosu od 2000 kn.

Okrivljenik je dužan novčanu kaznu platiti u roku od 8 dana od uručenja prekršajnog naloga isključivo priloženom uplatnicom na žiro račun ili u ovoj policijskoj upravi, odnosno postaji.

Okrivljeniku se temeljem članka 58. Prekršajnog zakona izriče zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseci.

Okrivljenik je na temelju članka 228. stavka 3. Prekršajnog zakona dužan nadoknaditi troškove prekršajnog postupka u paušalnom iznosu od 110 (sto deset) kuna, priloženom uplatnicom u roku od 8 dana od uručenja prekršajnog naloga pod prijetnjom izvršenja.

OBRAZLOŽENJE

Policijski službenik ovog tijela podnio je izvješće broj 1xxxxxxx o počinjenom prekršaju protiv okrivljenika zbog prekršajnog djela opisanog u izrijeku ovog prekršajnog naloga.

Uvidom u podneseno izvješće koje se temelji na neposrednom opažanju policijskog službenika utvrđeno je da je okrivljenik počinio opisani prekršaj.

 

Prekršaj je utvrđen sukladno članku 233. Prekršajon zakona, te se u skladu sa člankom 228. st.3. istog Zakona izriče novčana kazna, zaštitna mjera i određuju troškovi prekršajnog postupka.

 

Druga stranica:

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU

Protiv ovog Naloga okrivljenik, branitelj i osobe iz članka 192. stavka 2. Prekršajnog zakona imaju pravo prigovora nadležnom sudu u roku od 8 danapo primitku odnosno uručenju ovog Naloga. Prigovor se podnosi putem ove policijske uprave, odnosno postaje u dva istovjetna primjerka

 

Kraj.

 

Pitanja:

 

- Da li se isplati pisati žalbu, odnosno postoji li mogućnost nekog pozitivnijeg rješenja od ovoga, posao mi ovisi o autu i vozačkoj, radim i do 60.000 km godišnje i nisam do sad imao posla ni sa sudom ni sa policijom.

 

- Plačanje isključivo priloženom uplatnicom na žiro račun, dali to isključuje E-Zabu?

 

- Redoslijed žalbe i plačanja, odnosno ako se žalim moram li svejedno u roku od 8 dana platiti kazne?

 

- Slanje žalbe, kud se šalje u policiju ili na prekršajni sud?

 

- Da li je bilo moguće na nekakav način odbijanjem zaprimanja preporučene pošiljke, neuručivanjem dočekati zastaru ovog slučaja?

 

- I vidim da tu ima ljudi od struke i iskustva pa je svaki savjet dobrodošao.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obavezno pišite prigovor i kao razlog navedite prestrogu izrečenu zaštitnu mjeru - i vjerujem da će sud to i uvažiti. prigovor pošaljite preporučenom poštom na adresu PP Pakrac (adresu skinite sa www.mup.hr ). podnošenjem prigovora slobodno bacite tu uplatnicu - nevažeća je. platit će te onu koju vam pošalje sud. zastara će uvjek biti no sljedi vam mukotrpna četverogodišnja borba koju ćete vjerovatno izgubiti. primitkom prekršajnog naloga izrečena vam je presuda u prvom stupnju i pola posla je već odrađeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zalba kosta nesto malo truda i stoga se uvijek treba zaliti, a zalbenih razloga se uvijek nadje :vrti:

 

recimo - moze biti da je nepropisno parkirani kamion sakrio prometni znak jednosmjerne ulice, a to si shvatio tek nakon sto te policajac kaznio jer si se po policijskom postupanju vratio na mjesto prekrsaja.

 

u posebno si dobroj poziciji ako si prof vozac i nisi kaznjavan - sudac ce sigurno imati razumijevanja...

 

mogao si odbijati primitak naloga, ali sada je kasno za pametovanje. pazi da slucajno ne platis kaznu jer tada nemas vise pravo na prigovor.

 

sto se pak troskova tice - heh naravno da mupovci hoce vise nego sto im pripada

(4) Prekršajnim se nalogom iz stavka 1. i 2. ovoga članka može osim kazne odrediti naknada paušalne svote troškova za izdavanje prekršajnog naloga do 100,00 kuna i troškovi nastali utvrđivanjem prekršaja upotrebom tehničkih sredstava ili provođenjem potrebnih analiza i vještačenja.

znaci nije 110 nego 100 :smijeh:

 

 

kada sastavljas prigovor (8 dana od primitka prek naloga) obrati paznju da prigovor moze biti samo iz ovih raloga

(1) Prigovor se može podnijeti zbog:

1. poricanja prekršaja

2. izrečene odnosno primijenjene prekršajnopravne sankcije, oduzete imovinske koristi ili određenih troškova u povodu izdavanja prekršajnog naloga.

(2) Ako se prigovor podnosi iz osnova stavka 1. točke 2. ovoga članka, podnositelj treba obrazložiti prigovor i podnijeti dokaze o činjenicama na kojima temelji prigovor.

 

 

sretno

 

 

ps

u prigovoru takodjer mozes zatraziti promjenu nadleznog suda - u sud tvog prebivalista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Molim pomoć! Deda mi je ušao na brzu cestu koja ima dvije trake u krivom smjeru, i pobrao svojim retrovizorom retrovizor auta koji je dolazi prema njemu. Šta će sad biti? Vidim da se spominje kazne do 15 000 kuna i zatvor do 60 dana!!! Pozvana je policija i napravljen je zapisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija