Jump to content

Stan u "posjedu" najmoprimca sa zaštićenom najamninom


Alien1

Preporučene objave

Suvlasnik sam stana u kome "živi" najmoprimac sa zaštićenom najamninom. Stan je u Zg. Najmoprimci su u stanu od nacionalizacije. Već 20-ak godina u stanu nisu najmoprimci već se izmjenjuju razni ljudi. Trenutno je u stanu nevjenčani bračni par sa djetetom.

U ugovoru između najmodavca i najmoprimca stoji "ako najmoprimac ne živi u stanu i ako ga iznajmi nekome isti mora vratiti vlasniku". Pokušali smo to riješiti pravnim putem ali nije išlo jer je sud donio presudu u korist najmoprimca koji niti nije u stanu. Izlika zašto nije u stanu su bolesni roditelji u drugom gradu koje mora njegovat. U redu, ali ne smije ni iznajmljivat stan drugome podstanaru, a to je upravo u pitanju.

Zaštićena najamnina iznosi 250 kn, a pričuva koju plaćamo mi vlasnici 220 kn.

Kako riješiti taj problem, molim savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

proučite Zakon o najmu stanova N.N.91/96

tužbom tražiti iseljenje osoba koje stan koriste protupravno

protiv istih možete podnijet i tužbu za protupravno stjecanje

da vama plate stanarinu i to ekonomsku,koja je oko 15 ili 16 kn /m2

stan koriste bez valjanog ugovora o najmu.

tužbu korate pokrenuti skupa sa ostalim suvlasnicima ili imati njihovu punomoć.

proučiti i presude Vrhovnog suda na tu temu

www.vsrh.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik no mislim da bi trebali tužiti tog zaštićenog najmoprimca za ukupni iznos te najamnine koju on ubire iznajmljujući vaše vlasništvo drugim ljudima. Pa toga nema ni u Ruandi!! Živi u tuđem za smiješnu cijenu i još na vama zarađuje. :-o

 

Trebali bi tužiti i te trenutne podstanare jer oni žive u stanu bez da su potpisali ugovor s vama, vlasnikom stana, znači nelegalno su su njemu.

 

U svakom slučaju, mislim da će vam trebati dobar odvjetnik i puno strpljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaštičeni najmoprimac koji ima i drugu nekretninu nije više zaštičeni najmoprimac i može mu se odrediti ekonomska najamnina koja je višestruko veča.

 

bez vašeg odobrenja stan nemože dati u podnajam.

 

od sadašnjeg stanara možete tražiti da ispuni prema vama ono što vam duguje "zaštičeni najmoprimac"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija