Jump to content

molim savjet


tref

Preporučene objave

Ja sam isto položila.Sa mnom je bila kolegica pravnica i mogu reći da su pitanja za nju i druge VSS bila slične težine.Koliko sam prije čitala forum, ima komisija koji detaljnije ispituju pravnike tako da su iskustva različita. :-?

Ja sam učila iz knjige i skripte s tim da sam skriptu naučila ful i kombinirala istu sa knjigom čisto da malo proširim terminologiju i da si pojasnim neke stvari. :kavica:

Držim fige.

Sretno na ispitu :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege, molim Vas za pomoć!

U nedoumici sam u vezi računanja rokova u upravnom postupku?

U ZUP-u u čl. 101 piše "početak i tok rokova ne sprječavaju nedjeljni dani i dani državnih praznika. Ako posljednji dan roka pada u nedjelju ili na dan državnog praznika, ili neki drugi dan kod kojega se radnja postupka ima poduzeti ne radi, rok istječe istekom prvog idućeg radnog dana."

Davorin Ljubanović je na pripremnom seminaru rekao da rokovi počinju teći od trenutka dostave, odn. prvi sljedeći radni dan, te da nedjelja, neradni dan i blagdan utječe na početku i na kraju.

Moje je pitanje, DA LI NEDJELJE I NERADNI DANI UTJEČU SAMO NA KRAJ ROKA ILI I NA POČETAK????

molim pomozite zupoznalci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija