Jump to content

Utvrđivanje očinstva


daria_

Preporučene objave

Zanima me kako i kad i što bi trebala poduzeti da se utvrdi očinstvo djeteta. Trebala bi roditi za 4 mjeseca. Da li moram poduzimati nešto prije nego što se djete rodi. Da li moram poduzimati privatnu tužbu protiv oca djeteta ili će to napraviti CZSS. Otac ne želi priznati djete. Da li će ako ću morati pokretati privatnu tužbu biti vračen novac? Da li mogu tražiti zaostalu alimentaciju i za vrijeme kad sam bila trudna? Voljela bi stručne i praktične odgovore. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daria_ je napisao:

Zanima me kako i kad i što bi trebala poduzeti da se utvrdi očinstvo djeteta. Trebala bi roditi za 4 mjeseca. Da li moram poduzimati nešto prije nego što se djete rodi. Da li moram poduzimati privatnu tužbu protiv oca djeteta ili će to napraviti CZSS. Otac ne želi priznati djete. Da li će ako ću morati pokretati privatnu tužbu biti vračen novac? Da li mogu tražiti zaostalu alimentaciju i za vrijeme kad sam bila trudna? Voljela bi stručne i praktične odgovore. Unaprijed hvala.

 

strucan nisam toliko ali cu ti pokusat dat par korisnih odgovora:

dakle, kao prvo, podizete tuzbu u svoje ime radi utvrđivanja ocinstva. To tek mozete nakon sto se djete rodi,dakle ne za vrjeme trudnoce.

Nemate pravo na alimentaciju za vrjeme trudnoce ali otac djeteta je duzan snositi dio troskova koje ste imale za vrjeme trudnoce.

Kad se dakle dokaze da je doticni muskarac otac djeteta on je obvezan placati djetetu alimentaciju, ali isto je tako obvezan uzdrzavati majku djeteta(dakle Vas) za vrjeme prve godine zivota djeteta ukoliko ona nema dovoljno sredstava za zivot.

Troskove snosi stranka koja izgubi u sporu dakle otac (naravno ukoliko je tuzeni stvarno otac ali to vi znate bolje nego ja) :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija