Jump to content

oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina - otuđenje u 5 godina


sebalji

Preporučene objave

Oslobođena sam plaćanja poreza na promet nekretnine na temelj članka 11. t.9 Zakona o porezu na promet nekretnina i to oslobođenje je postalo izvršno 02.03.2004.

23.09.2008.kuću samo prodali - znači u roku od 5 godina i došao nam je na naplatu porez kojeg smo bili oslobođeni i to mi je sve jasno.

Ono što me zanima je slijedeće: Kuća se nalazi u Krapinsko zagorskoj županiji. Zbog nemogućnosti zaposlenja u županiji putovali smo svakodnevno u Zagreb. Prodajemo kuću i kupujem stan u Zagrebu jer oboje radimo u Zg i dijete nam ide u osnovnu školu u ZG. Nemamo mogućnost ostaviti djete od 6 god. samo cijeli dan.

Idemo kvadraturno na manje jer kuća je bila 66,40 m2, a stan je 46,97 m2 ali cjene nekretnina u Zg su znatno veće.

Moramo sad platiti porez i na kuću i na stan, a vodimo se kao da samo iskoristili povlasticu!?

 

Ne zna da li me se razumije ali zanma me da li se išta može napraviti, a da se ne moraju platiti oba poreza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija