Jump to content

kako dati otkaz, a ne odraditi otkazni rok?


Pravi

Preporučene objave

Želio bi što prije otici iz stare firme i preci kod novog poslodavca...starom poslodavcu sam sve objasnio i predložio sporazumni prekid radnog odnosa,ali on o tome ne želi niti cuti,nego hoce da odradim cijelih 30 dana.

 

Postoji li nacin po kojemu bi mogao otici iz firme bez odrađivanja otkaznog roka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da postoji način, ne pojaviš se na poslu tri dana i dobit ćeš otkaz nakon propisane procedure otkaza, koja ako je poslodavac pametan može trajati i duže od mjesec dana.

Inače da sam ti ja budući poslodavac nikad te ne bih zaposlio jer bi bilo samo pitanje vremena kad bi to meni napravio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dk je napisao:

Naravno da postoji način, ne pojaviš se na poslu tri dana i dobit ćeš otkaz nakon propisane procedure otkaza, koja ako je poslodavac pametan može trajati i duže od mjesec dana.

 

koliko dugo mi zakonski u tom slucaju stari poslodavac ima pravo zadržavati radnu knjižicu i dali mi u njoj može napisati

nacin davanja otkaza...u ovom slucaju izvanrednog,ako se ne varam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poslodavac ti ne smije zadržavati radnu knjižicu već ti je na tvoj zahtjev dužan dati... ali to nije rješenje jer te bez knjižice može, ali nije jednostavno odjaviti s HZZO i HZMO...

u knjižicu se ne smije upisivati ništa što nije propisano, a upisivanje vrste otkaza se nigdje ne upisuje...

 

ono što je tebi bitno je prekid radnog odnosa, a to se može odužiti... ako to poslodavac hoće i to tako lijepo zakonski, da mu ništa ne možeš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija