Jump to content

odvoz smeca


davor1984

Preporučene objave

Zanima me placanje usluge odvoza smeća, konkretno je rijec o Vinkovcima, u kojima firma Nevkos ima koncesiju za to.

Dali sam ja duzan po zakonu placati odvoz smeca, posto ja s njima nisam sklopio nikiakav ugovor o tome da zelim njihove usluge, tj. dali mogu jednostavno da kazem da ne zelim njihove usluge,te da mi ne odvoze smece.

Ukoliko mogu,po kojem clanku i zakonu?

 

Te drugo pitanje, dali ukoliko to napravim, dali sam i pred kime (zakonski) duzan ili ne izjasniti se gdje ja odlazem svoje smece (kucni otpad), ili je dovoljno reci npr. da ga palim u dvoristu, u kucnoj peci na kojoj se grijem ili sl.

 

Zanima me gdje tocno i sto zakon o tome kaze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tvom slučaju radi se o Odluci gradskog vijeća grada Vinkovaca, kojom je pretpostavljam, određeno obavezno korištenje usluge odvoza otpada od strane komunalnog poduzeća. Savjetujem ti da nazoveš gradsku upravu i raspitaš se za navedenu odluku ili da probaš nabaviti tel. broj od komunalca iz Vinkovaca te njih priupitati isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražite Odluku o komunalnom redu.

U toj Odluci ćete vrlo vjerojatno pročitati da ne smijete paliti komunalni otpad.

 

Zakonom o komunalnom gospodarstvu čl. 34. st. 1. propisano je:

Predstavničko tijelo JLS donosi Odluku o obveznom korištenju komunalne usluge održavanju čistoće u dijelu koji se odnosi na skupljanje i odvoz komunalnog otpada.

 

Zbog zakon i odluke, dužni ste se komualnim otpadom ponašati kako je grad ugovorio s koncesionarem ili trgovačkim društvom kojemu je djelatnost povjrena. Dakle, reciklirati, platiti naknadu, eventualnu kaznu ako ne reciklirate itd.itd. I nemate utjecaja na eventualnu promjenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija