Jump to content

mogucnost prodaje 1/2 vlasnistva zemlje


bolero06

Preporučene objave

Molim pravni savjet.

U zk izvodu upisani su vlasnici zemlje -1/2 ja, a 1/2 rodjakinja.

Rodjakinja vrsi pritisak da zemlju prodamo ( u bescjenje)

sto meni ne odgovara.

 

 

Moze li rodjakinja prodati samo svoj 1/2 z.c. ?

 

Ukoliko moze, kako odrediti sto pripada kupcu, a sto meni.

Nuzan je izlazak geometra koji treba odrediti medju cijele z.c. kao i medju izmedju novog vlasnika i mene ?

 

Da li je uputnije izvrsiti diobu te z.c ?

Koja je procedura diobe z.c.- geometar..... biljeznik - sto znaci znatne troskove.

Hvala svima koji su voljni pomoci pravnim savjetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvlasništvo možete podijeliti na više načina.

Razvrgnućem suvlasništva, prodajom nekretnine pa podjelom dbivenog novca

Međutim, ako sud odredi da se nekretnina proda na javnoj dražbi, tada će vam iznos bit umanjen, jer se takva prodaja smatra nepovoljnom.

 

Ako je nekretnina moguća podijeliti geometrijski, morate zvati geometra koji će vam rasparcelirati, a to će vas koštati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

Radi se o zemlji na atraktivnoj poziciji od 1.000 m2 koja je -za sad -neurbanizirana.

Nije mi pojasnjeno - moze li zakonski pravovaljano rodjakinja prodati samo svoju 1/2 z.c. (to bi bilo idealno rjesenje jer smo tada obje u poziciji da prodajemo svoj dio u vrijeme i po cijeni koju drzimo prihvatljivom ) Meni prodaja ne odgovara jer bi svoju 1/2 rado zadrzala za djecu, a nazalost,nemam sredstava da otkupim njezin dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona može prodati svoj idealni dio, pa ćete se fizički dijeliti s budućim vlasnikom, ili se možete prvo fizički podijeliti, pa da onda svaka prodaje svoj dio.

 

Uvijek ćete lakše, a vjerojatno i povoljnjije, prodati - i Vi i ona - fizički jasno izdvojen dio nego idealni dio parcele gdje podjelu tek treba izvršiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija