Jump to content

pomoć-kupoprodaja vozila u leasingu


iznervirana

Preporučene objave

Dobra večer, dragi ljudi! Trebam savjet, već sam pitala puno ljudi, ali nitko sa ovim nema iskustva. Problem je ovakav:

- ljudi žele kupiti auto i preko interneta nađu oglas jedne auto-kuće, nazovu, zatraže ponudu, auto im se svidi i oni plate kupoprodajnu cijenu, auto im je predan u posjed

- prilikom razgovora sa auto-kućom saznaju da je auto pod leasingom, ali im auto-kuća kaže da će po uplati cijene leasing biti zatvoren, te će dobiti sve potrebne papire za auto, sa čime se oni slože i plaćaju cijenu, nikakvog pismenog ugovora nije bilo ( jedino ponuda, ali tamo nije navedeno da je auto pod leasingom, niti korisnik leasinga)

- sada, godinu dana nakon toga leasing još nije zatvoren

- u međuvremenu, oni saznaju da je korisnik leasinga ( pravna osoba ) dala auto na prodaju preko auto-kuće bez znanja vlasnika vozila, tj. leasing kuće,

-kontaktirali su i korisnika leasinga koji je obećao zatvoriti leasing, naravno-puste priče, sada izbjegavaju javljanje na telefon

- oni kontaktiraju leasing kuću, kažu u čemu je problem da bi im leasing-kuća rekla da korisnik leasinga redovito uplaćuje mjesečne rate i da oni sa njima nemaju nikakav problem, bez obzira što su otuđili auto, te čak mojim prijateljima daju odobrenje za registraciju auta ( jer je u međuvremenu istekla registracija).

 

Ljudi imaju auto u posjedu, koriste se njime, ali "papirnato" ne mogu ništa riješiti, jer je vlasnik auta leasing-kuća i to se razvlači već godinu dana.

 

Čini mi se da u ponašanju auto-kuće i korisnika leasinga ima i nekih elemenata kaz. djela ( možda prijevara ili utaja ?)

 

Ako tko ima kakav prijedlog, savjet, sugestiju, bilo što za rješavanje ovog problema - molim pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija