Jump to content

Moje pravo


yxcvbvcxxy

Preporučene objave

Ja sam se oglasila pod nazivom poruke oštećena za plaću.

U današnjim novinama čitam da su plaće djelatnika u gradskim službama sa sss rasle u ovih pet godina netoo plaća čistaćice je bila 2800 kuna kao što je meni ostala od 2003. Danas gradski službenici sa sss imaju osnivcu plaće tj. bruto 5200. To znači da vam ovo sve nisam pričala uzalud. Piše da će grad u kojem ja živim i pod kojim je moja firma i iduće godine povečavati plaću radnicima za 5 posto bez obzria na Vladu. I sad vi meni recite da nisam sve ovo vrijeme bila u pravu. Isto tako moram naglasiti da sam se konsultirala sa svojim pravnikom koji kaže da imam puno vrijeme, i čovjek je ostao malo zatečen što sam ostala na 2800 isto tako kaže da je to krivnja Poslodavca, ali da će se založiti za mene, jer imam puno pravo prema obvezi Statuta. I recite vi meni tko je za ovo sve kriv?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

yxcvbvcxxy je napisao:

Ja sam se oglasila pod nazivom poruke oštećena za plaću.

U današnjim novinama čitam da su plaće djelatnika u gradskim službama sa sss rasle u ovih pet godina netoo plaća čistaćice je bila 2800 kuna kao što je meni ostala od 2003. Danas gradski službenici sa sss imaju osnivcu plaće tj. bruto 5200. To znači da vam ovo sve nisam pričala uzalud. Piše da će grad u kojem ja živim i pod kojim je moja firma i iduće godine povečavati plaću radnicima za 5 posto bez obzria na Vladu. I sad vi meni recite da nisam sve ovo vrijeme bila u pravu. Isto tako moram naglasiti da sam se konsultirala sa svojim pravnikom koji kaže da imam puno vrijeme, i čovjek je ostao malo zatečen što sam ostala na 2800 isto tako kaže da je to krivnja Poslodavca, ali da će se založiti za mene, jer imam puno pravo prema obvezi Statuta. I recite vi meni tko je za ovo sve kriv?

 

 

za sve to vam moze biti kriv samo poslodavac jer ispada da vam nije dobro obracunavao placu

 

samo upozorio bih na jednu stvar

povecanje i rast plaća se najčešće propisuje kolektivnim ugovorom i tu se može svašta ugovoriti

 

recimo prije nekoliko godina

povećanje plaća u školstvu dobilo je samo nastavno osoblje

čistačice domari računovođe i tajnici škola nisu dobili povećanje plaće

zato jer kolektivnim ugovorom je bilo ugovoreno da će povećanje plaće dobiti samo nastavno osoblje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija