Jump to content

otkup stana


stampika2

Preporučene objave

Razveli smo se prije osam godina,Još tada smo išli na otkup stana na rate.Kod rastave nismo podijelili zajedničku imovinu.Ona je ostala u stanu i smatrao sam da će otplaćivati stan,no ona to nije činila.Sada sam to doznao i otplatio stan u cijelosti,no ona odbija potpisati anex ugovora kako bi se skinula hipoteka sa stana jer je sada stan u našem vlasništvu tj. otplaćen.Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je stan otplačen iz kog razloga ti treba aneks ugovora,zato da imaš više troška.

 

aneks ugovora potpisuje se ako se mjenjaju uvjeti otplate .

ranije otplačuješ stan i imaš pravo na razmjeran dio popusta zbog ranije otplate ,koja je po uredbi od 15% do 30%

 

ako si otplatio stan od bivšeg vlasnika tražiš brisuovno očitovanje a ako ti ga neda podnosiš tužbu radi utvrđenja da je stan u cijelosti otplaćen i da sud naloži prodavatelju da ti dostavi brisovno očitovanje kojegače u protivno zamjeniti presuda.

 

od bivše traži isplatu uloženoga u stan ili kod tužbe za podjelu bračne stečevine navedi da si stan otplatio i to svojim sredstvima,da to uđe u dio koji trebaš dobiti prodajom stana.

 

prouči Zakon o obveznim odnosima

 

www.pravokutnik.net

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija