Jump to content

Odlazak na Sud/lazan izvjestaj


sudokom

Preporučene objave

dakle, nakon 5 mjeseci dosao mi je doma poziv za sud. U njemu pise kad se moram pojavit tamo... i navodi se trazena mjera kazne u moj slucaju 5000kn i posjet doktoru :) (nasli su mi 0,8 grama trave, vec sam prije otvorio temu ovdje u vezi toga)

 

sad sta je zanjimljivo... u izvjestaju koji sam doma dobio, pise.. da sam dobrovoljno citiram "iz desne ruke" dao predmet koji je sadrzavao travu... no istina je da su oni to nasli kod mene , vec kraj auta gdje sam ja bio, u niti jednom trenutku to nije u mene u ruci bilo...

 

sad me zanjima, sta je s ovom kaznom koju oni traze??? oce li je smanjit??? ja kao student nemam 5000kn?!!?ima li netko iskustva vec s ovim na podrucju splita, ovo mi je prvi prekrsaj, dosta ljudi je reklo da prolazi s opomenom i sa dosta vecom kolicinom trave ... i zanjima me sta cu s ovim izvjestajem koji nije istinit????

 

moram na sud za 4 dana, pa ako moze odgovor sta prije... hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomenu ljudi dobivaju u kaznenom postupku.

 

Vi ste dobili poziv za prekršajni postupak i tu je najmanja kazna 5000 kuna. Zastara je sada 4 godine i od zastar e malo možete očekivati.

 

Inače sud Vam može smanjiti čak i na 1700 kuna, ali to radi u vrlo, vrlo rijetkim slučajevima.

 

Za kazneni postupak Vas očekuje novi poziv ili samo kazneni nalog (presuda bez rasprave i Vašeg pozivanja ako imate više od 21 godinu). Tu dakle možete dobiti opomenu.

 

To da ste izručili drogu u desnoj ruci će reći i policajaci ma što Vi tvrdili i sud u 99,9 % slučajeva vjeruje policajacu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što ste pitali 5 ljudi koji su dobili opomenu za posjedovanje droge, kaže mi da se družite u ljepom društvu :smijeh: (ne zamjerite mi na malo šale).

 

Za posjedovanje se vode 2 postupka. Kazneni i prekršajni.

U kaznenom su dobili opomenu, a u prekršajnom se ljude odere novčanim kaznama.

 

Inače prekršajni sud može obustaviti svoj postupak ako je kazneni pravomoćno završen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud može ako nađe iznimno olakotne okolnosti, smanjti kaznu na 1/3 predviđene kazne (što iznosi 1700 kn).

 

Dva su razloga zašto suci pribjegavaju tome:

 

1. Kazna od 5.000 kuna jest stvarno velika pa se suci smiluju

 

2. Ako izrekne kaznu veću od 2.000 kuna dopuštena je žalba.

Ovako izreknu 1.700 i izbjegnu moguće ukidanje rješenja :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija