Jump to content

Donošenje nove sistematizacije


Sophie2509

Preporučene objave

Radim na mjestu samostalnog referenta već 5 godina. Sada direktor donosi novu sistematizaciju radnih mjesta, po kojoj bi se mene degradiralo u referenta. Po staroj sistematizaciji nisam zadovoljavala sve tražene uvjete- položen vozački ispit. Moram li potpisati novi ugovor o radu, s promijenjenim radnim mjestom?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sophie2509 je napisao:

Radim na mjestu samostalnog referenta već 5 godina. Sada direktor donosi novu sistematizaciju radnih mjesta, po kojoj bi se mene degradiralo u referenta. Po staroj sistematizaciji nisam zadovoljavala sve tražene uvjete- položen vozački ispit. Moram li potpisati novi ugovor o radu, s promijenjenim radnim mjestom?

Hvala.

 

 

 

ako sam dobro shvatio dobit cete otkaz sa ponudom izmjenjenog ugovora

 

e sad poslodavac vam treba dati neki rok u kojem se trebate ocitovati o takvoj ponudi i taj rok ne smije biti kraci od 8 dana

 

nakon toga morate se ocitovati i mozete odbiti takav ugovor o radu ali tada u roku od 15 dana od kada ste obavijestili poslodavca da odbijate njegovu ponudu morate pokrenuti postupak za zastitu svojih prava gdje cete istom poslodavcu iznjeti zasto smatrate da ste osteceni sa novim ponudenim ugovorom o radu.

 

tek nakon toga dakle kad ste sve to napravili po redu kako sam vam napisao mozete tuziti poslodavca sudu

a na sudu poslodavac je taj koji ce morati dokazivati

zasto vam daje takav otkaz sa ponudom izmjenjenog ugovora

vi na sudu necete trebati dokazivati nista

 

i ukoliko poslodavac dokaze da je njegov otkaz sa ponudom izmjenjenog ugovora opravdan dobit ce spor i moze vam redovito otkazati ugovor o radu, a ukoliko poslodavac ne dokaze opravdanost takvog otkaza sa izmjenjenim ugovorom bit cete vraceni na staro radno mjesto sa istim uvjetima kao i prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih ti preporučio da se ovdje upuštaš u nekakve prigovore, parnice i slično. Ne zadovoljavaš kriterij propisane stručne spreme i to je to. Definitivno tvoja bilo kakva intervencija može i najvjerojatnije hoće u konačnici proizvesti kontra efekt, odnosno ostat ćeš bez posla, stoga savjet dana, prihvati ponuđeno, završi školu, pa konkuriraj za radna mjesta koja odgovaraju stupnju tvog obrazovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sophie2509 je napisao:

Ok, hvala.

A imam još jedno pitanje. Tek sam sad vidila da sam trebala ispunjavat i posebni uvjet VŠS. Jesam li i ja odgovorna što radim bez potrebne stručne spreme, ili samo firma? I da li u tom slučaju postoji mogućnost da ostanem bez posla, ako odem na sud?

 

Morao bih imati vise podataka o radnom mjestu i vise podataka o vasem poslodavcu da bih mogao odgovoriti na to pitanje

 

npr u nekim javnim sluzbama postoji zakonska mogucnost da netko tko ima nisu strucnu spremu od propsane radi ali to moze biti samo na odredeno vrijeme i do raspisivanja natjecaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija