Jump to content

Kupoprodajni ugovor


Gana12

Preporučene objave

Molim za pomoc.

 

Prije godinu dana potpisan je kupoprodajni ugovor za stan.

 

Stranka koja je kupila stan je navedeni ugovor izgubila, a u medjuvremenu se takodjer nije upisala na vlasnicki list.

 

Kod javnog biljeznika je receno da kopiju kupoprodajnog ugovora moze podici iskljucivo stranka kojoj je ovjeren potpis (u ovom slucaju prodavatelj stana).

 

Kako da kupac stana dodje do kupoprodajnog ugovora (ukoliko stranka koja je prodala stan ne zeli suradjivati po tom pitanju).

 

 

Molim za savjet kako dalje. Tesko mi je vjerovati da ne postoji nacin da se do navedenog ugovora dodje.

 

 

 

Ispricavam se ako je lose objasnjeno. U principu je prica poduza i puno kompliciranija, ali ne znam jel ima smisla u detalje objasnjavat -> s obzirom da se sve na kraju svodi na ovo sto sam napisala na pocetku.

 

Hvala i lijepi pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je kupac u stanu i ima li inače kakvih sporova u vezi s tim?

 

Da li postoji dokument o isplati i kakav drugi, recimo zasebna tabularna izjava.

 

Pada mi na pamet da bi kupac mogao prodavatelja tužiti radi utvrđenja vlasništva, pri čemu bi sud službenim putem tražio od javnog bilježnika kopiju ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupac je u stanu i nema nikakvih drugih sporova.

 

Ne postoji nikakav drugi dokument o isplati.

 

Prodavatelj ne osporava vlasništvo, ali isto tako je prodaja stana za njega gotova stvar i ne želi trošiti vrijeme na to.

 

Ne vidim elemente za tužbu prodavatelja, pošto je izvršio svoje obaveze iz kupoprodajnog ugovora.

 

Meni je u principu nejasno zašto kupac ne može doći do dokumenta koji potvrđuje da je isplatio prodavatelja (bez suradnje prodavatelja). A ako može, kako?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija